Eee PC dostanie dotykowy ekran?

Firma Asus szykuje następną generację świętującego sukcesy rynkowe ultraprzenośnego notebooka Eee PC - donosi serwis DigiTimes.com. Co ciekawe, wśród nowych modeli ma się znaleźć wersja z ekranem dotykowym.

Jeszcze w tym roku powinna pojawić się na rynku następna generacja hitu Asusa, czyli ultraprzenośnego notebooka Eee PC. Będzie się ona różniła od poprzedniej przede wszystkim wielkością ekranu. Serwis DigiTimes pisze, że wśród nowych modeli znajdą się urządzenia oferujące użytkownikowi do dyspozycji panele LCD o przekątnej wynoszącej 8, 9 i 10 cali. Co najistotniejsze, dziewięciocalowa wersja wyposażona będzie w panel dotykowy (dodanie takiej funkcji powinno zwiększyć koszty produkcji zaledwie o około 15 USD).

Jeszcze nie wiadomo, kto zostanie dostawcą paneli dla nowych komputerów Asusa. Serwis twierdzi jednak, że najprawdopodobniej będą to firmy tajwańskie. Z prognoz wynika, że w 2008 roku na rynek trafi kilkaset tysięcy "dotykowych" notebooków Eee PC (całkowita produkcja ma wynieść 4-5 milionów sztuk).

Źródło: DigiTimes.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: