Eee Pad MeMO - "trójwymiarowy" tablet Asusa

Asus zaprezentował nowy 7-calowy tablet Eee Pad MeMO. Co istotne, urządzenie potrafi wyświetlić "trójwymiarowy" obraz, który można oglądać bez potrzeby zakładania specjalnych okularów.

Tablet Eee Pad MeMO został zaprezentowany po raz pierwszy na styczniowych targach CES. Od tamtego czasu urządzenie poddane zostało jednak jednej istotnej modernizacji polegającej na wyposażeniu go w ekran pozwalający na wyświetlanie "trójwymiarowego" obrazu, który, co istotne, można oglądać bez potrzeby zakładania niewygodnych okularów.

Tablet można obsługiwać za pomocą dołączonego rysika lub poprzez dotyk palcami. Jeżeli modernizacja urządzenia ograniczyła się wyłącznie do wyposażenia go w możliwość prezentacji treści 3D, jego specyfikacja powinna wyglądać następująco:

Ekran: 7-calowy dotykowy 3D (1024 x 600 pikseli)

Procesor: dwurdzeniowy Qualcomm (1,2 GHz)

System: Android 3.0 OS (Honeycomb)

Inne: dwa aparaty cyfrowe (5 MP z tyłu i 1,2 MP z przodu)

Asus podczas dzisiejszej prezentacji tabletu nie podał informacji na temat daty wprowadzenia urządzenia do sprzedaży oraz jego ceny. Jeżeli jednak zamierza dotrzymać wcześniejszych deklaracji, powinno ono trafić na rynek w przyszłym miesiącu i kosztować, w zależności od ilości wbudowanej pamięci, 499 - 599 dolarów.

Zobacz również:

  • ASUS pokazał kartę graficzną bez... wejść na zasilanie


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: