Efekt MacBooka Pro: Apple obniża ceny kabli i przejściówek

Firma Apple obniżyła ceny kabli (USB-C na Lightning), przejściówek i urządzeń peryferyjnych.

Nowe MacBooki Pro doczekały się zmian m.in. w zakresie portów oferując jedynie złącza Thunderbolt 3 (USB-C), co bardzo nie spodobało się części użytkownikom poprzednich wersji tego laptopa. Podkreślają oni bowiem, że takie rozwiązanie zmusza ich do zakupu odpowiednich kabli lub przejściówek, co generuje dodatkowe koszty a przede wszystkim jest bardzo kłopotliwe.

Decyzja Apple o udostępnieniu jedynie złączy Thunderbolt 3 (USB-C) stała się też obiektem drwin ze strony internautów, którzy zwracali m.in. uwagę na to, że najszybciej rosnąca kategoria produktów amerykańskiej firmy to właśnie przewody i przejściówki:

Przejściówki i przewody dostępne w sklepie Apple

Przejściówki i przewody dostępne w sklepie Apple

Krytyka ta została zauważona przez Apple, które wystosowało następujące oświadczenie:

"Zdajemy sobie sprawę, że wielu użytkowników, szczególnie profesjonalistów, polegają na starszych złączach . Chcemy im pomóc przejść do najnowszych technologii i urządzeń peryferyjnych a także przyspieszyć rozwój nowego ekosystemu. Do końca roku obniżamy ceny wszystkich urządzeń peryferyjnych USB-C i Thunderbolt 3, jak również kabli i adapterów Apple z USB-C."

Oznacza to więc np., że jeżeli będziesz chciał podłączyć kablem do nowego MacBoka Pro smartfon iPhone 7 nie będziesz już musiał wydawać na to minimum 129 zł za metrowy kabel USB-C na Lightning, lecz "jedyne" 99 zł (kabel 2-metrowy potaniał z 179 zł na 149 zł).

Sprawdź jak potaniały pozostałe produkty w sklepie Apple.


Monitoring aktywności

Funkcja odtwarzania muzyki

Powiadomienia o połączeniach przychodzących