Efekty na piątkę

Adobe zaprezentowała kolejną edycję programu Adobe After Effects 5.0 przeznaczonego do tworzenia animowanej grafiki i efektów wizualnych.

Firma Adobe Systems, producent oprogramowania ułatwiającego tworzenie grafiki i publikowanie w Internecie, zaprezentowała Adobe After Effects 5.0 - nową wersję programu do tworzenia animowanej grafiki i efektów specjalnych. Aplikacja umożliwia obróbkę animacji komputerowych i oferuje ponad 100 różnych rozszerzeń, które ułatwią tworzenie wysokiej jakości grafiki do wykorzystania w filmie, wideo, multimediach i Internecie.

Najistotniejszą zmianą w programie jest dodanie narzędzi do tworzenie kompozycji przestrzennych (poprzednie wersje umożliwiały jedynie pracę w dwóch wymiarach). Wśród nowych funkcji Adobe After Effects 5.0 znalazły się: zapis w formacie Macromedia Flash (SWF) - możliwość tworzenia animacji wektorowych z przeznaczeniem na strony WWW - oraz Parenting - możliwość hierarchicznej animacji warstw.

Oprogramowanie Adobe After Effects 5.0 będzie dostępne w dwóch wersjach: Standard i Production Bundle. Będą one się różniły liczbą opcji. Production Bundle ma zawierać wszystkie opcje pakietu Standard oraz dodatkowe narzędzia przeznaczone dla zaawansowanych twórców grafiki. Program - wg zapowiedzi - pojawi się na rynku w II kwartale br. w cenie detalicznej: 3470 zł (wersja Standard) i 8530 zł (Production Bundle).

Więcej informacji: www.adobe.com/aftereffects