Eidos Audio i Eidos Vision, czyli niesamowite maski wzmacniające wzrok i słuch

Studenci z Royal College of Arts w Londynie zaprezentowali dwa niesamowite projekty: Eidos Audio i Eidos Vision. Pierwszy z nich służy do wzmacniania dźwięku, natomiast drugi obrazu.

Studenci z Royal College of Arts w Londynie wykazali się bardzo dużą pomysłowością konstruując naprawdę bardzo ciekawe koncepcyjne urządzenia - Eidos Audio i Eidos Vision - wzmacniające, odpowiednio, dźwięk i wzrok.

Eidos Audio (na zdjęciu wyżej) przypomina maskę połączoną ze słuchawkami. Wyłapywane przez wbudowany kierunkowy mikrofon dźwięki są odpowiednio oczyszczane, natomiast trzymana przez użytkownika urządzenia pod podniebieniem płytka wibruje przekazując sygnały bezpośrednio do jego ucha wewnętrznego. W ten sposób ma on wrażenie, jakby dźwięki rodziły się we wnętrzu jego głowy.

Eidos Visio to z kolei swego rodzaju maska/okulary, które posiadają wbudowaną kamerkę. Przechwytywany przez nią obraz jest jednak poddawany obróbce, której efektem jest wyświetlanie oczom użytkownika (prawie w czasie rzeczywistym) obrazu przypominającego fotografie potraktowane długim czasem ekspozycji. Dzięki temu ma on możliwość dostrzeżenia szczegółów, które wcześniej by mu umknęły.

Eidos Visio

Eidos Visio

Przed obydwoma projektami rysuje się cała masa zastosowań, takich jak np. wzmocnienie wzroku, lub słuchu osób starszych. Niestety obecnie nie ma żadnych planów co do ich komercjalizacji.


Zobacz również