Eidos: Deus Ex 3 z atmosferą Bioshocka

Eidos Montreal bardzo intensywnie pracuje nad kolejną częścią gry Deus Ex. Co ciekawe, produkcja ta ma zostać stworzona w podobnym klimacie graficznym co Bioshock. Producent dzieła zapowiedział również kilka innych, znaczących zmian.

Jak donosi czeski serwis Hratelne.cz trzecia część gry Deus Ex utrzymana będzie w klimacie graficznym przypominającym Bioshocka. To jednak nie koniec niespodzianek.

Dzieło Eidos Montreal wprowadzi również wiele nowości do systemu rozgrywki. Kluczowa bowiem stanie się taktyka. Eliminacja przeciwników będzie nieco bardziej skomplikowana niż do tej pory. Gracz, by ułatwić sobie zadanie, będzie musiał odkryć, który z oponentów jest przywódcą grupy. Po jego zabiciu reszta rywali wpadnie w panikę i łatwiej będzie ich pokonać.

Twórcy gry starają się również wytworzyć nieco bardziej zażyłą relację pomiędzy głównym bohaterem, a graczem. Pomóc ma w tym udostępnienie mieszkania Adama Jensena, które teraz będzie można zwiedzać. Co więcej, postać będzie mogła zostać uwiedziona (oraz zdradzona) przez liczne kobiety występujące w grze.

Przypomnijmy, że fabuła Deus Ex 3 poprzedzać ma wydarzenia znane z pierwszej części dzieła. Akcja gry toczyć się będzie w pięciu miastach, w tym w Szanghaju, Montrealu oraz Detroit. Gra ukaże się na PC, Xboxa 360 oraz PlayStation 3. Oficjalna data premiery nie jest jeszcze znana.