Eizo FlexScan EcoView EV2333W - ekologiczny LCD ze złączem DisplayPort

Oferta monitorów Eizo poszerza się o nowy, 23-calowy panoramiczny wyświetlacz. Monitor nosi oznaczenie EV2333W i jest pierwszym w linii produktowej FlexScan EcoView, wyposażonym w złącze DisplayPort.

Ranking produktów PC World - monitory LCD

Eizo FlexScan EcoView EV2333W

Eizo FlexScan EcoView EV2333W

Obsługa interfejsu DisplayPort w monitorach Eizo sama w sobie nie jest nowością - tego typu port producent zastosował chociażby w zaprezentowanym pod koniec 2008 r. modelu FlexScan S2432W-H. Od niedawna firma oferuje natomiast tzw. monitory ekologiczne z rodziny EcoView, z wbudowanymi czujnikami śledzącymi obecność użytkownika przy stanowisku komputerowym (gdy odejdzie od niego na dłużej niż 70 sekund, monitor automatycznie przełączy się w tryb czuwania).

EV2333W z racji przynależności do serii EcoView także dysponuje sensorami EcoView Sense. Od poprzedników odróżnia go właśnie obecność łącza DisplayPort. Zestaw dostępnych portów do przesyłania sygnału uzupełniają wejście analogowe D-Sub i cyfrowe DVI-D. Monitor charakteryzuje się też wbudowanymi głośnikami.

W urządzeniu zastosowano matrycę VA, której jasność wynosi 300 cd/m2, a kontrast wyświetlanego przez nią obrazu - 3000:1 (wartości deklarowane przez Eizo). Obraz widoczny jest pod kątem 178 stopni w obu płaszczyznach, a czas reakcji matrycy (GTG) wynosi 7 ms. Natywna rozdzielczość matrycy wynosi 1920 x 1080 pikseli.

Parametry wyświetlanego obrazu można dostosować w zależności od bieżących potrzeb. Służy do tego funkcja Fine Contrast, oferująca 4 predefiniowane ustawienia obrazu (praca w biurze, obróbka grafiki, oglądanie wideo, przeglądanie stron WWW) oraz tryb ustawień indywidualnych użytkownika. Dzięki funkcji Auto EcoView monitor dostosowuje jasność podświetlenia matrycy do warunków oświetleniowych panujących w otoczeniu.

Panel dostępny będzie z dwoma rodzajami podstawek, FlexStand lub TriStand. Pierwsza z nich, oprócz opcji regulacji w poziomie i pionie oraz zmiany wysokości położenia wyświetlacza pozwala na jego obrót do trybu portretowego (producent przekonuje też, że stopka umożliwia regulację wysokości panelu w największym obecnie na rynku zakresie 225 mm). Do sprzedaży trafi w drugiej połowie lipca - jego cenę ustalono na 2499 zł brutto. Sprzęt objęty jest 5-letnią gwarancją.

Więcej informacji: Eizo


Zobacz również