Ekipa od World of Warcraft i Fallouta stworzy nowego MMORPGa

Być może już niedługo na horyzoncie pojawi się prawdziwy hit. Oto bowiem byli członkowie zespołów tworzących takie tytuły jak World of Warcraft czy Fallout połączyli siły i tworzą wspólnie grę typu MMO.

Wszystko to za sprawą Carbine Studios i firmy NCsoft. Ale po kolei. Carbine Studios jest to grupa stworzona przez byłych członków głównego zespołu pracującego dla Blizzarda nad World of Warcraft. Teraz, po dość długim okresie w cieniu molocha, ekipa ogłosiła swoją obecność jako część zespołu NCsoft.

Gra którą tworzą na razie okryta jest tajemnicą. Wiadomo jedynie, że będzie to MMORPG. Resztę można wywnioskować jedynie z dwóch tapet jakie producenci udostępnili na swojej stronie .

Nie sama gra jest tu jednak w tej chwili ważna, a ludzie którzy ją tworzą. Taka mieszanka bowiem może oznaczać, że będziemy mieli do czynienia z prawdziwym hitem. Nad grą pracuje bowiem siedemnastu byłych pracowników Blizzarda. Nad nimi stoi zaś trzech weteranów świata gier - Kelvin Beardslee, Jeremy Gaffney i Tim Cain.

Pierwszy z nich był głównym twórcą World of Warcraft, drugi producentem City of Heroes. Najbardziej jednak moją uwagę przykuł Tim Cain. Był on głównym programistą i designerem wspaniałego Fallouta.

Grupa ta swoim doświadczeniem i potwierdzonymi zdolnościami w tworzeniu świetnych produkcji może sporo namieszać na rynku. Na razie jednak Carbine Studios nie chce pochwalić się żadnymi informacjami na temat swojego projektu. Z niecierpliwością czekamy na pierwsze informacje w sprawie.


Zobacz również