Ekonomiczne wielofunkcyjne urządzenia Kodaka

W listopadzie pojawią się na rynku dwa nowe atramentowe urządzenia wielofunkcyjne Kodaka o oznaczeniach ESP 7 i ESP 9. Producent przekonuje, że są to bardzo ekonomiczne urządzenia pozwalające m.in. na skorzystanie z wbudowanych modułów WiFi.

Przedstawiciele Kodaka przekonują, że nowe urządzenia wielofunkcyjne korzystają z najtańszych na rynku atramentów (pracują przy wykorzystaniu dwóch kartridży - pięciokolorowego (15 USD) i czarnego (10 USD)). Dzięki temu mają pozwalać - w porównaniu do konkurencyjnych produktów - na wydrukowanie za tą samą sumę pieniędzy nawet dwukrotnie większej ilości zdjęć oraz dokumentów (oszczędności wynikające z tego tytułu mogą sięgać 110 dolarów rocznie). Warto też wspomnieć, że sprzęt korzysta z sensora automatycznie wykrywającego typ papieru i dostosowującego do niego najlepsze ustawienia.

Kodak ESP 9

Kodak ESP 9

Model ESP 7 (drukowanie, skanowanie i kopiowanie) możemy obsłużyć bez udziału komputera - ułatwia nam to 3-calowy wyświetlacz LCD, port USB 2.0 oraz czytnik kart pamięci. Urządzenie dysponuje modułem WiFi, modułem Ethernet oraz modułem druku dwustronnego i pozwala na wydruk dokumentów z prędkością sięgającą 32 (mono)/30 (kolor) stron na minutę (na zdjęcie w formacie 4 x 6" będziemy musieli poczekać 28 sekund).

Model ESP 9 ma się idealnie nadawać dla osób prowadzących domowe biuro. Pracuje z takimi samymi prędkościami jak poprzednik, lecz w odróżnieniu od niego oferuje on dodatkowo wbudowany faks oraz Automatyczny Podajnik Dokumentów (ADF). Urządzenie może się również pochwalić 10-calowym dotykowym panelem kontrolnym (sam wyświetlacz LCD dysponuje takim samym ekranem).

Nowości mają się pojawić w sprzedaży w listopadzie w cenie 200 USD (ESP 7) i 300 USD (ESP 9). Więcej na ich temat można znaleźć na witrynie producenta.


Zobacz również