Ekran Galaxy Fold psuje się po jednym dniu użytkowania

Gdybyś zamówił składany smartfon od Samsunga za 1980 dolarów za pewne byłbyś teraz zdenerwowany.

Wielu amerykańskich redaktorów i dziennikarzy zajmujących się nowymi technologiami zgłosiło problemy z trwałością pierwszego składanego telefonu od Samsunga, raportując powstanie uszkodzeń już po kilku dniach użytkowania.

Ekran Galaxy Fold psuje się po jednym dniu użytkowania

Źródło: pcworld.idg.com.au

Recenzenci z The Verge, Bloomberg i inni zgłosili problemy z Samsung Galaxy Fold w ciągu ostatnich 24 godzin. Kilku dziennikarzy udostępniło zdjęcia za pośrednictwem Twittera.

Choć okoliczności powstania uszkodzeń są różne to zawsze dotyczą wewnętrznych wyświetlaczy urządzenia. Niektórzy recenzenci zgłaszali wybrzuszenie ekranu powstałe zaledwie po kilkukrotnym użyciu mechanizmu otwierającego wewnętrzną część smartfona. Inni informują o problemach z ekranem po zdjęciu plastikowej folii ochronnej, która była nierówno naklejona na ekran.

Deiter Bohn z The Verge informuje, że w używanym przez niego egzemplarzu Galaxy Fold jakaś część w środku naciska na ekran w okolicach zawiasu. Bohn podejrzewa, że może to być piasek lub elementy uszkodzonego zawiasu, który naciskając na ekran powoduje wybrzuszenie. Dodatkowo na zdjęciu zamieszczonym przez niego dokładnie widać folię naklejoną na wewnętrzny wyświetlacz.

Recenzenci zgodnie raportują, że uszkodzenia związane z wewnętrznym wyświetlaczem pojawiają się zaledwie po jednym, dwóch dniach użytkowania. Marques Brownlee na swoim Twitterze podkreśla, że folia naklejona na ekran nie jest folią ochronną tylko częścią ekranu, której zerwanie spowoduje jego uszkodzenie.

W chwili obecnej wiemy już, że dziennikarze dostali urządzenia przedprodukcyjne pochodzące z pierwszych serii. Bohn mówi, że jego egzemplarz testowy został zwrócony do producenta, aby Samsung mógł zdiagnozować problem.

Sprawa z uszkodzonymi ekranami Galaxy Fold jest dla Samsunga dodatkowo niewygodna, ponieważ przedstawiciele firmy wielokrotnie podkreślali, że trwałość to kluczowa różnica pomiędzy pierwszym składanym smartfonem od Samsunga, a konkurentem Huawei Mate X.

Samsung twierdził, że mechanizm zawiasów jest przewidziany na około 200 tysięcy otwarć i zamknięć, co według Samsunga przekłada się na około 5 lat normalnego użytkowania.

Fakt, że recenzenci mają problemy ze składaniem po kilku dniach budzi poważne obawy co do wytrzymałości urządzenia.

Zwróciliśmy się do Samsunga z prośbą o komentarz i otrzymaliśmy następujące oświadczenie:

"Ograniczona liczba wczesnych egzemplarzy Galaxy Fold została dostarczona do mediów w celu wydania pierwszych opinii na temat urządzenia. Otrzymaliśmy kilka raportów dotyczących problemów z głównym wyświetlaczem w testowanych smartfonach. Dokładnie sprawdzimy te jednostki osobiście, aby ustalić przyczynę sprawy".

"Kilku recenzentów zgłosiło, że usunęło górną warstwę wyświetlacza, powodując uszkodzenie ekranu. Wyświetlacz główny Galaxy Fold posiada górną warstwę ochronną, która jest częścią struktury wyświetlacza zaprojektowanej w celu ochrony ekranu przed niezamierzonymi zarysowaniami. Usunięcie warstwy ochronnej ekranu głównego może spowodować jego uszkodzenie. Zadbamy o to, aby informacje te zostały wyraźnie dostarczone do naszych klientów."

Jak widać Samsung przyznał, że do redakcji wysłał egzemplarze z wczesnych serii produkcyjnych. Dzięki temu możemy liczyć na to, że egzemplarze oferowane w sklepie będą lepiej wykonane. Mimo to martwi drugie stwierdzenie, w którym Samsung przyznaje, że niedokładnie naklejona na ekran folia ochronną jest integralną częścią wyświetlacza. Mamy nadzieję, że również ten element zostanie ulepszony.

Samsung Galaxy Fold ma zostać wprowadzony na rynek amerykański i inne rynki 24 kwietnia.