Ekran monitora na kliszy filmowej

RecordMyDesktop, jeden z najpopularniejszych rejestratorów pulpitu dla systemów Linux, doczekał się wersji 3.5. Tym razem twórcy skupili się na zwiększeniu wydajności programu i poprawie jakości obrazu.

RecordMyDesktop

RecordMyDesktop

RecordMyDesktop to proste w obsłudze narzędzie, które pozwala na przechwycenie obrazu z ekranu monitora i dźwięku (poprzez ALSA, OSS lub JACK audio server) oraz zakodowanie ich w postaci filmu w formacie OGG (Vorbis - audio, Theora - wideo). Największą zaletą programu jest bardzo wydajny mechanizm rejestrowania jedynie tych obszarów ekranu, które uległy zmianie. Twórcy nie zapomnieli również o stworzeniu odpowiedniego interfejsu do swojego programu. W zależności od potrzeb, można wybrać między gtk-recordMyDesktop(pyGTK), a qt-recordMyDesktop (pyQT4). Oczywiście istnieje mozliwość obsługi aplikacji w trybie tekstowym poprzez konsolę napisaną w języku C.

Wersja 3.5 posiada zmodyfikowany mechanizm buforowania obrazu. Zoptymalizowano również konwersję modeli RGB do YUV. Te dwie zmiany zaowocowały zwiększeniem wydajności aplikacji, a dzięki naprawieniu kilku błędów, między innymi związanych z rejestracją ruchu kursora, udało się także poprawić nieznacznie jakość samego obrazu. Więcej informacji można odnaleźć na stronie domowej programu.

Pobierz RecordMyDesktop