Ekran pod okiem

Japońska firma Mitsubishi opracowała przenośny wyświetlacz, dzięki któremu będzie można oglądać obraz z telefonu komórkowego, przenośnego odtwarzacza DVD lub handhelda bez konieczności przerywania innych czynności.

Japońska firma Mitsubishi opracowała przenośny wyświetlacz, dzięki któremu będzie można oglądać obraz z telefonu komórkowego, przenośnego odtwarzacza DVD lub handhelda bez konieczności przerywania innych czynności. Urządzenie nosi się na głowie, jak słuchawki - obraz widoczny jest tylko wtedy, gdy spojrzy się na nie pod odpowiednim kątem.

Przedstawiciele Mitsubishi twierdzą, że ich rozwiązanie, w przeciwieństwie do innych tego typu produktów, umożliwia użytkownikowi swobodne poruszanie się, nie ogranicza bowiem w żadnym stopniu widoczności. Urządzenie jest tak skonstruowane, że ekran znajduje się poniżej linii wzroku - użytkownik musi więc spojrzeć w określony punkt, by ujrzeć obraz.

Zobacz również:

Całość waży zaledwie 20 g., co sprawia, że zestaw nie przeszkadza ani w swobodnym poruszaniu się, ani w pracy. Użytkownik korzystający z niego widzi obraz tak, jakby ok. 50 centymetrów przed jego twarzą znajdował się ekran o przekątnej 10 cm. Nie wiadomo jeszcze, czy i kiedy urządzenie trafi do masowej produkcji; nie znana jest również na razie jego ewentualna cena.