"Ekran śmierci" Windows zmienił kolor na czarny, a teraz kolejna zmiana

Niebieski ekran z informacją o błędzie systemu to rzecz, którą - niestety - zdarza się nam widywać. Jednak Microsoft ostatnio dwa razy zmienił jego barwy. Dlaczego?

Foto: WindowsReport

BSOD to skrót od słów Blue Screen of Death. Ekran jak powyżej zobaczysz na Windows 10, gdy coś złego dzieje się z systemem. A co może się dziać - to wyjaśniamy w tym tekście. Jednak na początku bieżącego roku Microsoft ogłosił, że zmienia jego barwę na czarną. Ogólnie skrótowca by to nie zmieniło, ponieważ podmieniono by "blue" na "black" i gotowe. Jednak następnie... zmienił zdanie i stwierdził, że ekran znowu stanie się błękitny. Skąd to całe zamieszanie?

Tego Microsoft nie wyjaśnił. Po prostu we wpisie blogowym poinformowano, że ekran śmierci znowu będzie błękitny i tyle. Zmiana nastąpi przy kolejnych aktualizacjach systemów Windows - czyli Windows 10 oraz Windows 11. Pojawią się w nich także poprawki wypatrzonych bugów związanych ze sterowaniem głośnością, Bluetooth, paskiem zadań i menu Start. Czyżby po prostu producent doszedł do wniosku, że sprawdzone rozwiązania są najlepsze?

Zobacz również:

  • Tiny10 - Windows 10 także doczekał się odchudzenia [AKTUALIZACJA]
"Ekran śmierci" Windows zmienił kolor na czarny, a teraz kolejna zmiana

Foto: WindowsReport

Źródło: WindowsReport


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: