Ekran w Samsungu Galaxy S6 tak samo dobry jak w Note 4

Najnowszy Samsung Galaxy S6 nie zdążył jeszcze trafić na sklepowe półki, a już został obsypany nagrodami. Teraz eksperci przyznali urządzeniu wyróżnienie za świetnej jakości ekran.

Samsung Galaxy S6 zadebiutował na targach MWC 2015 w Barcelonie na początku marca w towarzystwie modelu Galaxy S6 Edge. Oba urządzenia przykuwają uwagę ze względu na wykorzystane do ich produkcji materiały. Samsung zrezygnował ze stosowania w topowym modelu plastiku jako wykończenia.

Producent zdecydował się na wykorzystanie w obudowie Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge metalowej ramki, a tylny panel kryje szkło. Podobnie wygląda to w smartfonach marki Sony z rodziny Xperia Z. Samsung na szczęście skupiając się na nowej stylistyce zadbał też o to, by inne podzespoły były możliwie najlepszej jakości.

Specjaliści z DisplayMate postanowili zbadać wyświetlacz Galaxy S6 jeszcze przed rynkowym debiutem tego urządzenia. Okazuje się, że podobnie jak w przypadku modelu Galaxy Note, wykorzystany przez koreańską firmę panel jest świetnej jakości.

Raymond Soneira z Display Mate stwierdził, że wyświetlacz w Galaxy S6 dorównuje, a może nawet przewyższa wszystkie inne telefony dostępne na rynku w wielu różnych aspektach. Galaxy S6 wyróżnia wysoka rozdzielczość 2K, czyli 2560 na 1440 punktów. Przy przekątnej długości 5,1 cala skutkuje to zagęszczeniem pikseli na poziomie 577 ppi.

To znacznie więcej niż w przypadku zeszłorocznego Galaxy S5, który mógł pochwalić się zagęszczeniem pikseli 432 ppi. Galaxy S6 bryluje też w innych aspektach, takich jak jakość wykonania i wydajność, a jakość wyświetlanego obrazu jest porównywalna z zeszłorocznym Galaxy Note 4.