Ekrany jak w kinie

Podczas targów WWDC Steve Jobs zapowiedział wprowadzenie do sprzedaży wyświetlaczy LCD firmowanych przez Apple, żegnając się tym samym z tradycyjnym monitorami CRT.

Steve Jobs ogłosił plany rozpoczęcia przez Apple produkcji wyświetlaczy LCD, w które będą standardowo wyposażane komputery Macintosh, tym samym ogłaszając dla świata Jabłuszek koniec ery monitorów CRT. 'Staniemy się pierwszą firmą w przemyśle, która będzie oferowała wszystko włącznie z wyświetlaczami LCD', oświadczył.

Zapowiedział również wprowadzenie do oferty firmy już w czerwcu bieżącego roku kinowego wyświetlacza o przekątnej 17 cali, który oferuje rozdzielczość 1280 x 1024, wyświetlanie 16,7 miliona kolorów oraz zapewnia kąt widzenia sięgający 160 stopni. Urządzenie kosztuje 999 USD.

Poza tym dodał, iż nowe wyświetlacze wyposażone zostały w aktywną matrycę, wbudowane porty USB oraz, że cechuje je mniejsze zapotrzebowanie na energię, co jest dosyć istotne szczególnie w sytuacji kiedy zasilane są z komputera. W ofercie firmy dostępny jest również model 15 calowy (w cenie 599 USD) oraz wyświetlacz o średnicy ekranu 22'', którego cena została obecnie obniżona do 2499 USD. Elektroniczny sklep Apple nie udostępnia jeszcze nowych wyświetlaczy w swojej ofercie, tłumacząc ten fakt zbyt dużą ilością pracy, jednak przedstawiciele firmy zapewniają, że jest to tylko chwilowy zastój.

www.apple.com


Zobacz również