Ekspansja Intela

Intel zainwestuje 500 mln USD w rozwój technologii bezprzewodowych.

Intel poinformował o zwiększeniu inwestycji w nowy, szybko rozwijający się rynek urządzeń bezprzewodowych. Poprzez Intel Communications Fund ulokuje w tej branży 500 mln USD. W chwili zakładania fundusz miał dysponować kwotą tylko 200 mln USD. Dzięki większym funduszom będzie mógł wspierać więcej przedsięwzięć związanych z technologiami bezprzewodowej łączności.

Intel Communications Fund będzie działać w dwóch strategicznych obszarach. Pierwszym będzie Internet Exchange Architecture, która ma się stać podstawą tworzenia urządzeń do budowy sieci na całym świecie. Drugim Computer Telephony Media, która ma pozwolić na efektywne przesyłanie głosu i danych przez te sieci.

Zobacz również:

  • Najlepszy antywirus 2023 - top 10 antywirusów
  • Jak naprawić problem z rozłączaniem się Wi-Fi?

Przedstawiciel firmy, Robert Manetta, stwierdził, iż inwestycje nie ograniczą się do rynku amerykańskiego: "Zamierzamy inwestować wszędzie tam, gdzie rozwijają się rozwiązania bezprzewodowe - telefony czy inne elektroniczne urządzenia przenośne."

Intel Capital, którego częścią jest Intel Communications Fund zainwestował w zeszłym roku 1,2 mld USD w 250 firm na całym świecie.