Ekspansja Xeroxa

Podczas targów poligraficznych Print01 w Chicago, firma Xerox zaprezentowała piętnaście nowych produktów, poinformowała o zawarciu porozumienia z firmą Imation oraz przedstawiła swoją najnowszą technologię do wydruków wysokonakładowych, iGen3.

W grupie piętnastu nowych produktów przedstawionych przez firmę Xerox znalazły się m.in. urządzenia na papier ciągły do drukowania faktur i wyciągów, kolorowa drukarka laserowa do zastosowań graficznych i cyfrowe kontrolery sieciowe. Superszybkie drukarki na papier ciągły to modele DocuPrint 1000 CFD, 700 CFD oraz 350 CF, których szybkość wydruku wynosi od 353 do 1002 stron na minutę, a ceny od 330 tys. USD do 808 tys.USD. Kolejnym nowym produktem Xeroxa jest jednoprzebiegowa kolorowa drukarka laserowa w formacie tabloid - Xerox Phaser 7700 workgroup. Urządzenie drukuje 22 kolorowe strony na minutę, a technologia druku jednoprzebiegowego umożliwia nakładanie wszystkich czterech kolorów tonera jednocześnie. Poza tym zaprezentowano cztery cyfrowe kontrolery sieciowe firmy Electronics for Imaging (EFI), współpracujące z urządzeniami DocuColor 2000 oraz kopiarko-drukarkami DocuColor 12.

Przedstawiciele Xeroxa zademonstrowali także przełomową technologię iGen3 zastosowaną w nowym, cyfrowym systemie druku wysokonakładowego DocuColor iGen3. Zdaniem Xeroxa, nowy system jest bezkonkurencyjny pod względem szybkości pracy, oferowanej jakości obrazu i pozwala obniżyć koszt druku do tego stopnia, że spersonalizowany druk kolorowy staje się opłacalną alternatywą dla tradycyjnego druku offsetowego. Xerox poinformował także o zawarciu umowy dotyczącej dystrybucji urządzeń z firmą Imation, a jednym z celów rozpoczętej współpracy jest zwiększenie liczby klientów wśród drukarń komercyjnych. Imation natychmiast rozpocznie sprzedaż urządzeń z serii Xerox DocuColor 2000 w Stanach Zjednoczonych, a wkrótce będzie je sprzedawać także w Kanadzie i Europie.

http://www.xerox.pl


Zobacz również