Eksperci: Ceny Playstation 3 spadną

Eksperci w swoich opiniach są zgodni. Ceny konsol Playstation 3 z dyskiem o pojemności 80GB spadną, gdy tylko z rynku znikną wszystkie stare modele, czyli najprawdopodobniej jeszcze przed końcem tego roku. Oświadczenie w tej sprawie zostanie wygłoszone pod koniec miesiąca.

Po tym jak Sony oświadczyło, że nie będzie produkować już dłużej konsol z dyskiem 60GB spadek cen nowych modeli stał się oczywisty. Teraz wiadomo, że zapasy zaczynają się powoli wyczerpywać. Obniżki nastąpią więc najprawdopodobniej jeszcze przed końcem tego roku.

Z taką tezą zgadza się całkowicie Jesse Divinish. Twierdzi on, iż obniżka ceny do 499 dolarów musi nastąpić, aby Sony pozostało konkurencyjne w stosunku do innych konsol. Już teraz przecież konsole Microsoftu oraz Nintendo sprzedają się znacznie lepiej. Sony musi zrobić więc wszystko, aby zredukować tę różnicę. Inaczej wielkie dzieło japońskiego giganta pozostanie ogromnym niewypałem.

Spadek cen zwiększyłby również sprzedaż w okresie tuż przed gwiazdką. To ważne, bo właśnie wtedy na rynku ukazuje się spora liczba różnych tytułów. Byłoby to świetną okazją do kupienia nowej konsoli Playstation 3.

Jeżeli przewidywania analityków okażą się być wiarygodne, to Sony powinno poinformować o tym na Tokyo Game Show, które odbywa się już w tym miesiącu. Czy tak się stanie, jeszcze zobaczymy. Wszak Sony nie raz zaskakiwało już w sprawie cen swojej najnowszej konsoli.