Eksperymentalna wojna

Electronic Arts oficjalnie zapowiedziała drugi już dodatek do wielokrotnie nagradzanej wojennej gry akcji pt. Battlefield 1942: Secret Weapons Of WWII.

Najnowszy dodatek przygotowywany jest przez programistów z firmy Digital Illusions i wprowadzi do rozgrywki sporo eksperymentalnych rodzajów uzbrojenia, z których większość nigdy nie opuściło laboratoriów alianckich i niemieckich.

Battlefield 1942: Secret Weapons Of WWII oferuje osiem nowych kampanii, które będą rozgrywane m.in. w takich lokacjach jak Peenemüende, gdzie pracowano nad rakietami V2 czy w Orlim Gnieździe - słynnej kryjówce Hitlera. Walki będą prowadzono w różnorodnych warunkach atmosferycznych począwszy od wiosennego zmierzchu w Pradze, aż do zimowej kampanii w Norwegii. Po raz pierwszy w dodatku zobaczymy dwie nowe jednostki - brytyjskiego komandosa oraz członka elitarnych jednostek niemieckich. Dodano również nowy mod gry, który polegający na zdobywaniu lub niszczeniu wyznaczonych obiektów militarnych.

Battlefield 1942: Secret Weapons of WWII oferuje aż szesnaście nowych pojazdów i siedem nowych rodzajów broni. Do najciekawszych z nich należy zaliczyć słynne niemieckie "Latające skrzydło" Horton HO 229 “Flying Wing” wyposażone w działko trzydziestomilimetrowe oraz rakiety. W dodatku zobaczymy również amerykańskie czołgi typu Sherman z wyrzutnią rakietową T-34 Calliope, amerykańskie super ciężkie czołgi typu T95/T28, niemieckie niszczyciele czołgów Sturmtiger, amerykańskie myśliwce odrzutowe Goblin, samoloty transportowe C-47 i wiele innych. Natomiast wśród nowych rodzajów uzbrojenia na szczególna uwagę zasługują lekki karabin maszynowy Bren, strzelba typu Remington Auto 5 oraz karabin Mauser K98 z wyrzutnią granatów.

Aby cieszyć się Battlefield 1942: Secret Weapons of WWII niezbędna będzie podstawowa wersja gry. Premiera nowego dodatku planowana jest na koniec br.


Zobacz również