Eksplorator Plików z obsługą kart pojawi się w Windows 11... ale nie teraz

Choć użytkownicy domagają się tego od lat, Microsoft nie wprowadził jak dotąd systemu kart w Eksploratorze Plików. Dobra wieść - będzie. Zła - musisz poczekać.

Fot.: Quốc Bảo

Microsoft uparcie twierdzi, że karty w Eksploratorze się pojawią i będzie miało to miejsce w Windows 11. Być może stanie się to jeszcze w 2022 roku, a oprócz samego systemu mają pojawić się także w aplikacjach Microsoftu, jak choćby Teams. Nie ukrywam - bardzo by to pomogło w codziennym użytkowaniu "okienek", a moje zdanie podzielają miliony użytkowników, którzy praktycznie od czasów Windows XP domagają takiego rozwiązania. Nic dziwnego - w przeglądarkach jest już "od zawsze".

Być może rozwiązanie to pojawi się w dużej aktualizacji Windows 11 na jesieni - ponoć niektórzy uczestnicy programu Windows Insider już mają do niego dostęp. Zmianie ma ulec także ekran główny Eksploratora - pojawi się w nim dostęp do wszystkich plików w OneDrive. Jednak najnowsze doniesienia wskazują, że ta pożądana nowość trafi do "jedenastki" wraz z którąś z pomniejszych aktualizacji, prawdopodobnie dopiero pod koniec roku. Pierwsze doniesienia od osób, które testowały karty w Eksploratorze na Windows 11, mówią nam o licznych bugach i niezbyt poprawnym działaniu tej funkcji.

Zobacz również:

  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 11? [31.08.2023]
  • Windows: jak usunąć plik, którego nie można skasować? [PORADNIK]
  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 10? [31.08.2023]

Pozytywne jednak jest to, że kart się w końcu doczekamy. A ponieważ już tyle czasu na nie czekamy, parę miesięcy nie robi większej różnicy.

Źródło: WindowsLatest


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: