Eksporter Shockwave3D w LightWave

Firma NewTek wydała wersję beta eksportera Shockwave3D, który współpracuje z najnowszą wersją aplikacji do modelowania trójwymiarowego, LightWave 6.5b.

Nowy plugin oferowany przez firmę NewTek po zainstalowaniu w aplikacji LightWave 6.5 b pozwala jej użytkownikom tworzyć zawartość, która może być następnie oglądana w przeglądarkach internetowych zaopatrzonych we wtyczkę Macromedia Shockwave. Eksporter zapewnia ustawienia Shockwave3D zmapowane w sposób odpowiadający funkcjom programu LigtWave, a wtyczka eksportuje pliki do W3D, natywnego formatu dla plików 3D w programie Macromedia Director. Eksporter współpracuje z wszystkimi podstawowymi opcjami oferowanymi przez LightWave, włącznie z ruchem kamery, oświetleniem, animacjami i teksturami.

Eksporter Shockwave 3D jest dostępny do pobrania w wersji beta dla Windows i Mac OS 9.x, a strona firmowa zawiera również odnośniki do odpowiedniej dokumentacji i plików instruktażowych. Firma NewTek uruchomiła także forum dyskusyjne poświęcone wyłącznie nowemu pluginowi. Producenci nie podali jednak daty wydania ostatecznej wersji ograniczając się do oświadczenia, że 'pojawi się ona wkrótce'.

www.newtek.com


Zobacz również