Ekspresja, faktura, kolor

To trzy podstawowe składniki, z których powstają moje prace.

To trzy podstawowe składniki, z których powstają moje prace.

Wykorzystując komputer jako multipędzel z nieograniczoną paletą, staram się stworzyć obraz przemawiający do widza. Chciałbym, żeby odbiorca był zaciekawiony, by oglądając obraz mógł zetknąć się z czymś niecodziennym, żeby mógł odebrać płynący z prac przekaz. W swoich pracach próbuję pokazać pewną sytuację z pogranicza piękna i brzydoty, realności i snu, z pogranicza emocji - z innej strony świata (umysłu).

A dlaczego taka technika? Dlaczego łączenie tradycyjnego malarstwa i fotografii z komputerem? Takie połączenie może ukazać realizm i abstrakcję w jednej, zwartej i nowej formie. Daje ono olbrzymią swobodę w tworzeniu - w wyrażeniu własnego spojrzenia na świat.

Piotr Dąbrowski Student filozofii na UKSW, zajmuje się grafiką komputerową od kilku lat. Współpracuje m.in. z "Nową Fantastyką", "Feniksem", "Nowym Państwem". Projektuje okładki do książek i płyt, a także tworzy komiksy. W ubiegłym roku startował w konkursie digiĎa na grafikę komputerową, a jedna z jego prac znalazła się na wystawie pokonkursowej w Zachęcie.