Ekstremalne płyty Gigabyte

JTT wprowadza do sprzedaży nową rodzinę płyt głównych Gigabyte, w skład której wchodzą 2 modele bazujące na najnowszym chipsecie Intela i875P: GA-8KNXP Ultra oraz GA-8KNXP.

Płyty te są przygotowano z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Sam chipset zdaniem Intela przeznaczony jest do wydajnych stacji roboczych, a nie komputerów dla tzw. przeciętnego użytkownika.

Płyty obsługują najnowsze procesory z szyną systemową 800 MHz i technologią Hyper-Threading. Dwukanałowa obsługa pamięci DDR400 i technologia polepszająca wydajność PAT (specjalnie wyselekcjonowane chipy krzemowe pozwalające na skrócenie ścieżki sygnałowej w chipsecie) mają gwarantować znakomitą wydajność.

Gigabyte postarało się o ponadprzeciętnie bogate wyposażenie. Zastosowano m.in. system podwójnego zasilania DPS 2 (Dual Power System 2), który zwiększa moc dostarczaną do procesora oraz podnosi stabilność systemu. Na płycie GA-8KNXP Ultra, oprócz gigabitowej karty sieciowej z serii Intel PRO, kontrolerów Serial ATA oraz ATA RAID, znajduje się kontroler Adaptec Ultra320 SCSI.

Pozostałe elementy wyposażenia to port graficzny AGP Pro 8x, 6-kanałowy kontroler dźwiękowy AC’97 (z wejściami i wyjściami cyfrowymi) oraz znany z innych modeli Gigabyte podwójny BIOS. Nowością jest system automatycznego rozpoznawania rodzaju wtyczek umieszczonych w gniazdach audio (Jack-Sensing). Ma on samodzielnie rozpoznawać, jakie urządzenie podłączono do gniazda.

 

Na płycie GA-8KNXP dostępny jest kontroler FireWire (IEEE 1394) Texas Instruments. Obie płyty są wyposażone w funkcję Xpress3, która składa się z 3 elementów programowych: Xpress Install, dla łatwiejszej instalacji sterowników, Xpress BIOS Rescue dla odtworzenia oryginalnej zawartości BIOS-u w przypadku jego uszkodzenia, Xpress Recovery - oprogramowanie w BIOS-ie, przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych systemu operacyjnego, zainstalowanych aplikacji, danych osobistych oraz do ich odzyskiwania w przypadku awarii.


Zobacz również