Ekstremalny dźwięk

Elementy audio-wideo zamontowane w tym wyjątkowym i efektownym aucie kosztowały w sumie więcej niż cena samego samochodu! takie było jednak zamierzenie - stworzyć pojazd demonstrujący pełnię możliwości instalacyjnych i maksymalnego wyposażenia.

Elementy audio-wideo zamontowane w tym wyjątkowym i efektownym aucie kosztowały w sumie więcej niż cena samego samochodu! takie było jednak zamierzenie - stworzyć pojazd demonstrujący pełnię możliwości instalacyjnych i maksymalnego wyposażenia.

Ekstremalny dźwięk
Ekstremalny dźwięk
Firma Audiomania stworzyła ciekawy multimedialny samochód demonstracyjny, którego wyposażenie oparto na sprzęcie Alpine. We wnętrzu Mini Coopera znalazło się m.in. pięć ekranów LCD, odtwarzacz DVD, zmieniarka płyt, zespół głośników, wzmacniacze, system nawigacyjny i konsola PlayStation 2.

Obok kierowcy zamontowano konsolę multimedialną IVA-D900R z 7-calowym ekranem LCD, wyposażoną w tuner radiowy i odtwarzacz DVD/CD z dekoderami dźwięku przestrzennego (DD 5.1 i DTS). Poprzez IVA-D900R sterować można przetwarzaniem sygnału w zaawansowanym procesorze dźwięku. Przed i nad miejscem dla pasażera umieszczono 2 kolejne ekrany LCD - TME-M760, z których jeden został sprzężony z kamerą i zastęp uje wsteczne lusterko. Pod sufitem i w klapie bagażnika znalazły się dodatkowe monitory z tej samej serii.

Ekstremalny dźwięk

W drzwiach zainstalowano sterowniki umożliwiające m.in. regulację poziomu głośności czy zmianę odtwarzanego utworu.

Ekstremalny dźwięk

Umieszczone na klapie bagażnika głośniki i ekran LCD mają służyć w czasie postoju np. do oglądania filmów lub grania na konsoli PS2.

Za fotelami kierowcy i pasażera, tam gdzie w normalnym modelu Mini Coopera znajduje się tylna kanapa, umieszczono wzmacniacze: MRV-F900 i trzy MRV-T420. Podłączono do nich głośniki przednie i efektowe oraz zestaw subwooferów z serii SWR-1021D o mocy 300 W każdy. Tuż za fotelem pasażera zainstalowano konsolę Sony PlayStation 2.

Można jej używać np. po otwarciu klapy bagażnika i włączeniu tylnego monitora. Wyświetlacze zostały tak połączone, że mogą pracować niezależnie, np. jedna osoba ogląda film, druga gra na konsoli, a trzecia obserwuje dane wyświetlane z wbudowanego zestawu nawigacyjnego NVE-099P.

Ekstremalny dźwięk

Potężna sekcja głośników i komplet wzmacniaczy zajęły przestrzeń bagażnika i miejsce przeznaczone na tylne siedzenia.

Ekstremalny dźwięk

Na ekranach LCD można oglądać filmy z odtwarzacza CD/DVD.

Na potrzeby instalacji samochód poddano gruntownej przebudowie. Przede wszystkim dokładnie wyciszono jego wnętrze za pomocą specjalistycznych mat bitumicznych stosowanych także w instalacjach kina domowego. Uzyskany efekt jest fantastyczny. W samochodzie, nawet przy bardzo głośno odtwarzanej muzyce, nic nie drży - ani drzwi, ani podsufitka, ani klamki. Trzeba przyznać, że brzmienie zestawu jest niezwykle mocne i czyste. Cieszy nie tylko miękki i głęboki bas, ale i często zaniedbywane w innych systemach wysokie tony.

O jakości wyciszenia można się przekonać po wyjściu z samochodu i zamknięciu drzwi. Mimo że zestaw gra pełną mocą, z wnętrza nie dochodzi niemal żaden dźwięk. Multimedialne wrażenie dopełniają doskonałej jakości ekrany LCD 6,5 cala. Jeden z nich wysuwa się spod sufitu - może wydawać się to dziwne, ale pamiętajmy, że jest to pojazd demonstracyjny, mający pokazać wszystkie możliwości instalacji, a nie auto do podróżowania.

Z tego zadania konstruktorzy wywiązali się dobrze - przebudowany Mini Cooper robi piorunujące wrażenie mocą systemu audio-wideo i jego możliwościami. Nie znaczy to wcale, że rozbudowa została zakończona - niebawem samochód ma być wzbogacony o sieć bezprzewodową z dostępem do Internetu.

Informacje

Samochód Mini Cooper 1.6,http://www.mini.com.pl

Firma instalacyjna Audiomania,http://www.audiomania.pl

Producent wyposażenia Alpine,http://www.alpine.com.pl

Zamontowany sprzęt

 • radioodtwarzacz DVD i stacja multimedialna IVA-D900R - 12 999 zł
 • 3 ekrany LCD TME-M760 - 10 500 zł
 • monitor LCDTRX-M705 - 7499 zł
 • wzmacniacz MRV-F900 - 12 999 zł
 • 3 wzmacniacze MRV-T420 - 4800 zł
 • 2 wzmacniacze MRD-M500 - 2500 zł
 • 3 zestawy głośników SPX-Z15M - 15 000 zł
 • zestaw głośnikowy SPX-Z18M - 12 999 zł
 • system nawigacyjny NVE-099P - 9999 zł
 • 4 subwoofery SWR-1021D - 4000 zł
 • konsola PlayStation 2 - 799 zł
 • zmieniarka DVD DHA-S680P - 5999 zł