Elastyczne ekrany w smartfonach. Oceń, które zakrzywienie jest lepsze

Samsung Galaxy Round, czyli pierwszy smartfon z elastycznym zakrzywionym wyświetlaczem, został oficjalnie zaprezentowany. Wkrótce dołączy do niego podobny smartfon firmy LG. Ekrany tych urządzeń będą jednak inaczej zakrzywione. Powstaje więc pytanie, które zakrzywienie sprawdzi się lepiej w praktyce?

Aby skusić konsumentów koreańskie firmy Samsung i LG postawiły na elastyczne ekrany w smartfonach. Niestety osoby czekające na prawdziwie elastyczne urządzenie muszą się, póki co, uzbroić w cierpliwość. Obecnie dostępne masowo technologie nie pozwalają bowiem na dostarczenie na rynek takiego rozwiązania.

Zamiast tego otrzymamy do dyspozycji smartfony, które co prawda dysponują elastycznymi ekranami, lecz są zamknięte w nieelastycznej,  zakrzywionej obudowie. Dzisiaj oficjalnie został zaprezentowany pierwszy przedstawiciel tej nowej grupy urządzeń - model Samsung Galaxy Round:

Galaxy Round

Galaxy Round

Wkrótce dołączy do niego także smartfon LG, którego masowa produkcja podobno już się rozpoczęła. Koreańska firma LG Chem zaprezentowała właśnie przeznaczony dla niego akumulator, który cechuje się odpowiednio zakrzywioną linią:
LG Chem - zakrzywiony akumulator

LG Chem - zakrzywiony akumulator

Zalety "zakrzywienia"

Patrząc na smartfon Samsunga warto zadać sobie pytanie, czy tego typu urządzenia mają jakieś wyjątkowe zalety? Wydaje mi się, że tak. Cechują się bowiem nie tylko bardzo ciekawą stylistyką, ale prawdopodobnie zastosowany w nich ekran będzie też bardzej odporny na zarysowania i stłuczenia.

Wady "zakrzywienia"

Póki co w oczy rzuca jedna: cena. Samsung wycenił na rodzimym rynku model Galaxy Round na ok. 1000 dolarów.

Które zakrzywienie lepsze?

Przyglądając się smartfonowi Samsunga oraz baterii mającej znaleźć się w smartfonie LG można zauważyć, że różnią się one podejściem do samej istoty zakrzywienia ekranu. O ile bowiem w przypadku urządzenia Samsunga mamy do czyeniania z zakrzywieniem wzdłuż dłuższej osi, o tyle konkurencyjna konstrukcja LG będzie chyba kształtem przypominała banan. Jak sądzicie, które podejście lepiej się sprawdzi?