Elastyczne wyświetlacze "rosną w oczach"

Firma Plastic Logic, zajmująca się produkcją "plastikowej elektroniki", zaprezentowała elastyczny wyświetlacz o przekątnej 10 cali. Jest to osiągnięcie, jakim do tej pory nie mógł się pochwalić żaden inny producent tego typu sprzętu.

10-calowy elsatyczny ekran Plastic Logic

10-calowy elsatyczny ekran Plastic Logic

Oficjalna prezentacja ekranu nastąpiła dziś podczas 12. edycji imprezy International Displays Workshop odbywającej się w japońskim Takamatsu.

Rozdzielczość ekranu wynosi 800x600 pikseli (SVGA, 100 ppi). Pracuje on w trybie czterech odcieni szarości. Grubość ekranu wynosi maksymalnie 0,4 mm - korzysta on z technologii produkcji elastycznego e-papieru firmy E-Ink, Imaging Film. Tworzywo, z jakiego wykonano ekran, to politereftalan etylenu (PTE).

Plastic Logic już zapowiada dalsze prace nad unowocześnieniem wyświetlacza, które zakładają m.in. wyposażenie ekranu w czujniki nacisku.

Przypomnijmy, że niedawno koncern Samsung ogłosił stworzenie 7-calowego elastycznego wyświetlacza LCD (do jego produkcji wykorzystano technologię TFT LCD). Obsługuje on rozdzielczość 640 x 480, czyli standardowe VGA. Jednak dzięki wykorzystaniu w roli podłoża amorficznego krzemu (a-Si) wyświetlacz jest lżejszy i bardziej wytrzymały w stosunku do produkowanych współcześnie urządzeń).

Więcej informacji: Plastic Logic