Elden Ring - czy data premiery jest zagrożona?

Premiera Elden Ring zaplanowana jest na styczeń przyszłego roku. Deweloper podzielił się informacjami na temat etapu rozwoju gry.

fot. From Software

W ostatnim czasie otrzymaliśmy sporo informacji na temat przełożenia daty premiery poszczególnych gier. Tak było w przypadkum.in. Dying Light 2 czy Battlefield 2042. Gracze, którzy czekają na Elden Ring mogą odetchnąć z ulgą, ponieważ wszystko wskazuje na to, że data premiery najnowszego dzieła From Software nie jest zagrożona.

W rozmowie z serwisem Famitsu, związany z From Software Yasuhiro Kitao potwierdził, że Elden Ring znajduje się już ostatniej fazie tworzenia. Zapewne wszystkie główne elementy gry są już ukończone i deweloper może zająć się teraz pracą nad doszlifowaniem ostatnich detali w swojej najnowszej produkcji.

Zobacz również:

  • Nowe gry w Xbox Game Pass. Gratka dla fanów Dark Souls
  • Elden Ring na obszernych materiałach. Gra będzie hitem 2022 roku

Dodatkowo, dowiedzieliśmy się także, że Elden Ring jest wśród twórców określane jako "kulminacja doświadczenia From Software w gatunku Dark Fantasy". Poziom trudności ma być bardzo wysoki, jednak dzięki temu gracze mają czuć się "spełnieni" i "usatysfakcjonowani".

My już nie możemy się doczekać premiery Elden Ring. Przypomnijmy, że jest zaplanowana na 21 stycznia 2022 roku. Gra pojawi się na PC oraz konsolach Xbox One, Xbox Series X/S, PS4 i PS5.

Zobacz oficjalny zwiastun Elden Ring:

Zobacz także: Elden Ring - premiera, zwiastun, gameplay. Sprawdź, co wiemy