Elden Ring - wiemy, ile miejsca zajmie na PS5. Od kiedy można pobierać?

Poznaliśmy rozmiar, jaki będzie miała gra Elden Ring na konsolach PS5. Okazuje się, że nie zajmie dużo miejsca na dysku.

Elden Ring (fot. From Software)

Do premiery Elden Ring pozostało jeszcze nieco ponad dwa miesiące. Dowiedzieliśmy się już jednak, ile miejsca na dysku będą musieli zarezerwować posiadacze konsoli PS5 na pobranie najnowszego dzieła From Software. Okazuje się, że produkcja ta nie będzie wymagała dużej przestrzeni dyskowej.

Zgodnie z tym, co zostało opublikowane na Twitterze PlayStation Game Size, Elden Ring na konsolach PS5 zajmie 44,472 GB. Podany rozmiar nie zawiera jednak aktualizacji, która pojawi się pierwszego dnia. Zapewne będziemy potrzebować kilku lub kilkunastu dodatkowych gigabajtów.

Zobacz również:

Co więcej, użytkownicy konsoli nowej generacji od Sony będą mogli od razu po udostępnieniu gry rozpocząć przygodę. Dwa dni przed premierą, czyli 23 lutego zostanie udostępniony pre-load.

Elden Ring zadebiutuje na rynku 25 lutego 2022 roku. Gra będzie dostępna na PC oraz konsolach Xbox One, Xbox Series X/S, PS4 i PS5 w polskiej wersji językowej (napisy).

Zobacz także: Elden Ring - premiera, gameplay, beta. Sprawdź, co wiemy