Elder Scrolls V Skyrim bez multiplayera będzie lepszy

Szef marketingu Bethesdy powiedział, że jego firma nie miałaby problemów z przygotowaniem trybu multiplayer dla gry z serii Elder Scrolls. Nie zrobi tego jednak, gdyż miałoby to negatywny wpływ na pozostałe elementy gry. Elders Scrolls V Skyrim ma ukazać się w tym roku.

Serwis ComputerandVideoGames.com przytoczył słowa Pete'a Hinesa, szefa marketingu firmy Bethesda. Stwierdził on, że wprowadzenie trybu multiplayer do Elder Scrolls nie byłoby ponad możliwości deweloperów gry. Nie dojdzie jednak do tego z uwagi na dobro gry. Jej producent nawet nie rozważa takie możliwości.

Hines dodaje, że nie widzi nic złego w trybie multiplayer, ale należy określić czy dana gra go potrzebuje, czy też nie. Jeśli odpowiedź jest przecząca to nie powinno się tworzyć trybu wieloosobowego tylko dlatego, że inni też go mają.

Zobacz również:

  • The Elder Scrolls 6 - plotki i fakty. Co wiemy o nowej grze Bethesdy?
  • Czy w Hogwarts Legacy będzie kooperacja i multiplayer?

Bethesda wie, że ludzie są zainteresowani multiplayerem w Elder Scrolls, jednak Hines przekonuje, że wymagałby on kompromisu. Mówi, że wbrew temu, co niektórzy myślą, nie można mieć wszystkiego. Wprowadzenie trybu multilayer na przyzwoitym poziomie wymusiłoby rezygnację z wielu elementów oraz zmiany w innych.

Elders Scrolls V Skyrim ma ukazać się w listopadzie 2011.