Elder Scrolls na N-Gage

Programiści ze studia Vir2L, zajmującego się produkcją gier przeznaczonych na telefony komórkowe, pracują nad kolejną już grą z serii 'The Elder Scrolls Travels'. Najnowsza produkcja nosi tytuł 'Shadowkey' i podobnie jak jej poprzedniczki powstała na podstawie popularnej serii gier RPG The Elder Scrolls. Tym razem jednak gra będzie przeznaczona na konsolę N-Gage.

Nokia ogłosiła, że katalog gier przeznaczonych na konsolę N-Gage wzbogaci się o pierwszą grę opartą na popularnej serii gier RPG firmy Bethesda Softworks pt. 'The Elder Scrolls Travels: Shadowkey'. Nad produkcją gry będą pracować wspólnie zespoły programistów z TKO Software i Vir2L Studios. Ostatnia z firm stworzyła już m.in. dwie gry z tej serii na telefony komórkowe - The Elder Scrolls Travels: Stormhold I The Elder Scrolls Travels: Dawnstar.

Podobnie jak wersje gry przeznaczone na konsole oraz pecety, Elder Scrolls w wersji na Nokię N-Gage będzie oferował możliwość wyboru jednej z dziewięciu klas postaci (Assassin, Barbarian, Battlemage, Knight, Nightblade, Rogue, Spellsword, Sorcerer i Thief). Akcja gry będzie toczyć się w trójwymiarowym świcie fantasy, w którym nie zabraknie wielu ciekawych artefaktów, lokacji i oczywiście krwiożerczych wrogów.

Premiera gry przewidziana jest na czwarty kwartał br.


Zobacz również