Electro World w Polsce zmienia właściciela. Zobacz, jak startowała sieć

Brytyjska firma DSG International, właściciel sieci salonów ze sprzętem elektronicznym Electro World, pozbywa się ośmiu polskich marketów. Sklepy kupił Dom Maklerski IDMSA za symboliczne 1 euro.

Jak informuje Puls Biznesu, elektromarkety zostały kupione przez Dom Maklerski (za zgodą UOKiK) na zlecenie spółki Mix Electronix, z którą IDMSA współpracuje. Mix Electronics to firma o ogólnokrajowym zasięgu, także zajmująca się sprzedażą sprzętu RTV/AGD. Przyczyną sprzedaży sieci są kłopoty DSG - spadki sprzedaży wynikające ze światowego kryzysu finansowego.

Szturm na Electro World

Pierwszy supermarket z logo Electro World został otwarty w Warszawie w październiku 2005 r. Uruchomieniu salonu, jak to zwykle w takich wypadkach bywa, towarzyszyły promocje na sprzęt elektroniczny. To wystarczyło, by kolejka pod halą sklepu zaczęła się formować już na dzień wcześniej i nie miał znaczenia fakt, że - jak wynikało z pierwszej gazetki promocyjnej - był to sprzęt niskiej klasy.

"Trochę z kolegami wypiliśmy, przecież trzeba się było rozgrzać" - mówił 22-letni Karol z warszawskich Szmulek, stojący w kolejce do salonu, a przepytywany przez reporterów IDG we wczesnych godzinach rannych tuż przed otwarciem bram salonu. "Nie samą kawą człowiek żyje. Ale pełna kultura, bez żadnych burd. Przyszliśmy tu wywalczyć telewizor a nie na mordobicie" - wtórował mu jego kolega Zbyszek.

Zobacz relację z otwarcia pierwszego w Polsce hipermarketu Electro World: