Electrolux WELL A7 - cichy oczyszczacz do pokoju dziecięcego i sypialni

Electrolux WELL A7 to stylowy i wydajny oczyszczacz powietrza z zaawansowanymi funkcjami, który idealnie sprawdzi się w sypialni czy w pokoju dziecka. Przedstawiamy, jakie funkcje i możliwości posiada.

Czyste powietrze w naszym domu to gwarancja lepszego samopoczucia oraz zdrowia. Szkodliwe substancje pojawiające się w naszym otoczeniu mogą mieć negatywny wpływ na nasz układ oddechowy i być przyczyną wielu dolegliwości. Zanieczyszczenia, które wdychamy to nie tylko smog przedostający się do naszych mieszkań z zewnątrz, ale również domowy kurz, sierść zwierząt czy rozwijające się grzyby oraz pleśnie. Jakość powietrza w naszych domach pogarsza się także w trakcie gotowania, sprzątania czy podczas używania różnego rodzaju środków chemicznych. Dlatego powinniśmy odpowiednio się przed tym zabezpieczyć, szczególnie jeśli wśród domowników znajdują się alergicy lub jeśli zależy nam na jak najlepszych warunkach dla najmłodszych członków rodziny.

Gwarancją lepszej jakości powietrza w naszym otoczeniu są oczyszczacze powietrza wyposażone w zaawansowany system filtracji, który jest w stanie wyeliminować nawet do 99,93% zanieczyszczeń. Do takich urządzeń należą oczyszczacze Electrolux z serii WELL. Warto się im przyjrzeć.

Wydajne i skuteczne oczyszczanie

Electrolux WELL A7 to urządzenie zaprojektowane z myślą o niewielkich mieszkaniach do 59 m². Wlot powietrza 360 stopni (obejmujący krawędzie panelu przedniego) oraz wentylator 3D gwarantują maksymalny przepływ powietrza na poziomie 285 m³/h. Za skuteczne eliminowanie zanieczyszczeń odpowiada pięciostopniowy system filtracji powietrza, który składa się z:

 • Panelu przedniego, będącego jednocześnie pierwszą warstwę ochronną (powłoka antybakteryjna). Pozawala zatrzymać największe zanieczyszczenia, takie jak kurz, sierść czy włosy;
 • Filtra siatkowego, zabezpieczającego kolejne warstwy filtrów;
 • Filtra cząstek ultrdrobnych (HEPA 13), wychwytującego pyły zawieszone, w tym PM10 i PM 2.5, alergeny, bakterie i wirusy. Jak deklaruje producent ten rodzaj zapewnia 99,98% filtrację cząstek o wielkości zaledwie 0,3 µm;
 • Filtra węglowego, który oczyszcza powietrze ze szkodliwych gazów (LZO) oraz neutralizujący niepożądane zapachy.
 • Jonizatora powietrza, który wzmacnia filtrowanie drobnych cząsteczek, m.in. wirusów i bakterii.
Electrolux WELL A7 - cichy oczyszczacz do pokoju dziecięcego i sypialni

Co istotne, producent oferuję różnego rodzaju filtry dostosowane do konkretnych wymogów powietrza w pomieszczeniach. Użytkownicy mają do wyboru następujące filtry:

 • BREEZE Kompletny filtr powietrza
 • BREATHE Filtr chroniący przed pyłkami
 • FRESH Filtr chroniący przed nieprzyjemnym zapachem
 • CARE Filtr zapewniający najwyższą ochronę
 • CLEAN Filtr ultradrobnych cząstek

Zaawansowana technologia

Oczyszacz WELL A7 został wyposażony w zaawansowany system czujników, które nieprzerwanie mierzą jakość powietrza w pomieszczeniu i automatycznie dostosowują szybkość oczyszczania. Dany model zawiera:

 • Laserowy czujnik PM (cząstek stałych)
 • Czujnik TVOC (całkowitej liczby lotnych związków organicznych)
 • Czujnik temperatury
 • Czujnik wilgotności
 • Czujnik natężenia oświetlenia
 • Czujnik RFID
Electrolux WELL A7 - cichy oczyszczacz do pokoju dziecięcego i sypialni

Do dyspozycji mamy szereg praktycznych funkcji, z których możemy korzystać zarówno z poziomu panelu sterowania na oczyszczaczu, jak i z za pomocą aplikacji mobilnej Wellbeing. Na urządzeniu znajdziemy:

 • Przycisk zasilania
 • Przycisk zmiany trybów - możemy skorzystać z dwóch opcji: tryb automatyczny - urządzenie wykorzystując dane z czujnika, zadecyduje o odpowiedniej prędkości wentylatora oraz typie i poziomie intensywności wyświetlacza; tryb ręczny umożliwia samodzielne regulowanie prędkość wentylatora.
 • Tryb czuwania i Wi-Fi wyłączony - oczyszczacz został zaprojektowany z myślą o zasadach Ecodesign i dlatego będzie dążył do ograniczenia poboru mocy do poniżej 2.0 W, gdy urządzenie jest wyłączone. Gdy urządzenie jest włączone, jeśli nie ma łączności Wi-Fi lub nie jest włączone, sygnał radiowy Wi-Fi wyłączy się automatycznie po 30 minutach.
 • Wskaźnik wymiany filtra - ikona zaświeci się, przypominając o konieczności wymiany filtrów.
 • Ikona alarmu - zaświeci się, sygnalizując wystąpienie potencjalnego błędu elektrycznego lub elektronicznego urządzenia.
 • Zabezpieczenie przed dziećmi - funkcja blokady rodzicielskiej, która umożliwia wyłączenie interfejsu produktu, aby uniknąć niezamierzonego naciśnięcia.
 • Moduł Wi-Fi - umożliwia zdalne sterowanie i dostęp do wielu dodatkowych funkcji, w tym śledzenie czasu pracy urządzenia.
 • Wskaźnik jakości powietrza - urządzenie wyposażono w laserowy czujnik cząstek stałych (PM1, PM2.5, PM10). Wskaźnik na urządzeniu wizualnie - za pomocą kolorów - prezentuje jakość powietrza w czasie rzeczywistym.
Electrolux WELL A7 - cichy oczyszczacz do pokoju dziecięcego i sypialni

Zmiana ustawień jest możliwa także we wspomnianej aplikacji mobilnej. Tam również znajdziemy szczegółowe informacje dotyczące: wartości cząstek PM w powietrzu, wykrytych lotnych związków organicznych (TVOC), wilgotności powietrza oraz temperatury. Z poziomu smartfona możemy również śledzić historię zmian oraz zaplanować pracę oczyszczacza na dany dzień oraz godzinę. Co istotne, uruchomienie funkcji jonizatora jest możliwe tylko za pomocą aplikacji.

Na uwagę zasługuje cicha praca urządzenia na poziomie 24 dB (przy najniższej prędkości wentylatora).

Electrolux WELL A7 - cichy oczyszczacz do pokoju dziecięcego i sypialni

Solidny design i wysoka jakość

To, co wyróżnia oczyszczacze z serii WELL, to elegancki, nowoczesny design połączony z zaawansowanymi rozwiązaniami technologicznymi. Uwagę zwraca stylowe wykończenie - tkanina na przedniej części oraz skórzany uchwyt (z możliwością wymiany). Co istotne, w ofercie producenta znajdziemy różne kolory danego modelu (biały, jasnoszary oraz ciemnoszary). Do tego w zestawie otrzymujemy dokręcane, drewniane nóżki, które nadają jeszcze ciekawszego charakteru całej konstrukcji.

Kompaktowy rozmiar (57,9 x 48 x 21,3 cm) i niska waga (6,2 kg) sprawiają, że urządzenie możemy łatwo przenosić pomiędzy pomieszczeniami. Ciekawym rozwiązaniem okazuje się także możliwość zawieszenia oczyszczacza na ścianie.

Electrolux WELL A7 - cichy oczyszczacz do pokoju dziecięcego i sypialni
Electrolux WELL A7 - cichy oczyszczacz do pokoju dziecięcego i sypialni

Oczyszczacz Electrolux WELL A7 to designerskie i wydajne urządzenie, które dopasuje się do każdego wnętrza i sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników. Idealnie sprawdzi się w takich pomieszczeniach jak sypialnia czy pokój dziecka.

Cena i dostępność

Oczyszczacz Electrolux WELL A7 kosztuje aktualnie 1 699 zł i jest dostępny do kupienia na stronie: www.electrolux.pl