Electronic Arts: Będziemy produkować dobre gry

Prezes Electronic Arts, John Riccitiello, stara się zatrzeć negatywne wrażenie jakie pozostawiła po sobie jego firma w ostatnich miesiącach. W jednym ze swoich niedawnych wywiadów stwierdził, że EA nie wypuści więcej gier "kiepskiej jakości".

W wywiadzie udzielonym MTV Multiplayer, John Riccitiello stwierdził, że nie uważa jakoby Electronic Arts wypuszczało jedynie tytuły wątpliwej jakości. Jego zdaniem, oferta EA jest niesłychanie bogata i innowacyjna.

"Mamy pierwszego shootera sklasyfikowanego w grupie wiekowej E (Everyone). To co robimy z Family Game Night czy Littlest Pet Shop jest naprawdę imponujące. To, co dzieje się z The Sims, jest zwyczajnie świetne."

Riccitiello stwierdził również, że to co wyróżnia producentów gier na rynku to jakość. Jego zdaniem za każdym razem gdy Electronic Arts wypuszcza grę na licencji i jest ona kiepska to robi krok do tyłu. To nie leży w interesie firmy i "nie powinno się już więcej powtórzyć".

Pytanie tylko czy seria gier The Sims i tzw. casual games jest naprawdę tym na co czekają potencjalni kupcy, czyli gracze?