Electronic Arts: Sony dostarczyło połowę z obiecanych konsoli

Firma Electronic Arts Inc., jeden z największych na świecie producentów gier, potwierdziła przypuszczenia części analityków, którzy twierdzili, że Sony dostarczyło mniej konsoli PS3 niż obiecało.

Według ostatnich zapowiedzi japońskiej firmy, na amerykański rynek w dniu premiery konsoli miało trafić 400 000 takich urządzeń. Z kolei do Japonii miano dostarczyć w dniu premiery 100 tysięcy urządzeń. Okazało się jednak, że w Kraju Kwitnącej Wiśni udostępniono jedynie 88 400 sztuk, co wywołało pogłoski, że i USA trafi mniej urządzeń.

W USA PlayStation 3 zadebiutowała 17 listopada, a już kilka dni później pojawiły się głosy analityków, którzy twierdzili, że w sklepach na klientów oczekiwało od 125 do 175 tysięcy konsoli, a nie obiecane 400 tysięcy.

Larry Probst, prezes firmy Electronic Arts poinformował, że Sony dostarczyło około 200 tysięcy konsoli. Co więcej, Probst uważa, że wbrew temu, co utrzymuje japońska firma, do końca bieżącego roku w USA zostanie sprzedanych od 500 do 800 tysięcy PS3. Władze Sony twierdzą, że sprzedadzą 2 miliony konsoli.