Electronic Arts kupiło BioWare oraz Pandemic Studios

Gigant na rynku gier komputerowych, Electronic Arts, ogłosił właśnie sensacyjną wiadomość. Firmie udało się wykupić koncern VG Holding Corp, właściciela takich spółek jak BioWare oraz Pandemic Studios.

Electronic Arts kupiło BioWare oraz Pandemic Studios
Informacja była zaskoczeniem dla wielu ludzi znających się na branży. EA wykupując kolejne firmy z rynku staje się coraz potężniejszą spółką. Teraz w stajni giganta znalazły się kolejne nabytki: Pandemic Studios oraz BioWare. Firmy te pracowały nad takimi tytułami jak chociażby Dark Reign 2, Baldur's Gate oraz Neverwinter Nights.

Przedstawiciele sprzedanych firm są zadowoleni z transakcji. Jako powód podają fakt, że Electronic Arts jest na tyle potężną firmą, że "jest w stanie z powodzeniem promować ich tytuły na rynku". Nie bez znaczenia pozostała zapewne kwestia finansowa. Łącznie EA ma wydać ponad 800 milionów dolarów. Koszta te obejmują już praktycznie wszystkie wydatki związane z transakcją.

Zobacz również:

  • Battlefield 2042 – wymagania, premiera, gameplay. Wszystko co wiemy [Aktualizacja 16.09.2021]
  • FIFA 22 - kto zastąpi Dariusza Szpakowskiego? Poznaliśmy nowego komentatora

Podobno wizje dotychczasowych właścicieli spółek oraz wizje amerykańskiego giganta co przyszłości rynku gier komputerowych są spójne. Nie powinno być więc żadnych problemów z dogadaniem się w przyszłości.

Jak zawsze przy tego typu wydarzeniach ciekawostką jest przyszła jakość produktów. Jednak to co EA robiło do tej pory nie powinno napawać fanów zbyt wielkim niepokojem.