Electronic Arts notuje duże straty

Po raz kolejny firma Electronic Arts notuje dosyć spore straty finansowe. Pomimo tego szefowie spółki wydają się być zadowoleni. Jest bowiem znacznie lepiej niż przed rokiem.

W pierwszym kwartale rozliczeniowym roku 2009 spółka Electronic Arts zanotowała stratę w wysokości 95 milionów dolarów. Jest to wynik znacznie lepszy niż przewidywali analitycy. Tegoroczne straty są również mniejsze niż w analogicznym okresie roku poprzedniego (132 miliony dolarów).

Największe wpływy EA zawdzięcza głównie trzem tytułom: Battlefield: Bad Company, UEFA Euro 2008 oraz grze Rock Band.

Przedstawiciel Electronic Arts, John Riccitiello, stwierdził że oferta jego firmy ciągle się zmienia i obecnie jest najlepsza w historii. Jego zdaniem gry, nad jakimi obecnie pracuje EA, są innowacyjne i przyjazne dla graczy. Ma to w przyszłości skutkować jeszcze lepszymi wynikami finansowymi.

Co więcej, jak zaznaczył Riccitiello, Electronic Arts jest obecnie na pierwszym miejscu wśród wydawców gier w Stanach Zjednoczonych oraz na drugim w Europie.

Podsumowując: straty są dosyć spore jednak kondycja spółki, zdaniem jednego z jej szefów, jest całkiem dobra. Poczekajmy co przyniosą najbliższe miesiące, bowiem EA szykuje dla graczy kilka naprawdę ciekawych propozycji.