Electronic Arts oszczędza, tysiąc ludzi odejdzie

Firma Electronic Arts zdradza kolejne szczegóły działań jakie muszą być podjęte przez tego producenta z powodu obecnego kryzysu ekonomicznego. W wyniku restrukturyzacji pracę straci około tysiąca osób.

Spółka już wcześniej w tym miesiącu ogłosiła plany kolejnej restrukturyzacji. Przyczyną jest obecny kryzys ekonomiczny. Z tego właśnie powodu szefowie EA zamierzają wydać na wdrożenie zmian około 60 milionów dolarów. Jednak inwestycja ta zwróci się z nawiązką. Amerykański gigant branży gier komputerowych zaoszczędzi dzięki reformom około 120 milionów dolarów rocznie.

Electronic Arts, by zaoszczędzić taką sumę pieniędzy, postanowiło zamknąć studio w Vancouver (zostanie ono częściowo przeniesione do pobliskiego Burnaby). Ponadto, spółka będzie się chciała skupić w przyszłości jedynie na większych tytułach, które "gwarantują pewny zysk". Nadal jednak brane będą pod uwagę dzieła uznane za "kreatywne i oryginalne".

"Electronic Arts nadal będzie podejmować ryzyko inwestując w nowe dzieła. Ważny jest dla nas również rynek gier tworzonych z myślą o telefonach komórkowych. Jedno jest pewne: nadal dostarczać będziemy naszym klientom produkty najwyższej jakości."

Zobacz także:

NVIDIA: EA i 2K Games sięgają po PhysX

Electronic Arts: Będziemy produkować dobre gry

Electronic Arts otwiera nowe studio w Indiach