Electronic Arts potwierdza prace nad Tiberium

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o pogłoskach, jakoby firma Electronic Arts zamierzała rozpocząć prace nad nowym FPSem w świecie Command & Conquer. Teraz amerykański wydawca oficjalnie potwierdził fakt produkcji nowego tytułu. Prace nad Tiberium są już w toku.

Electronic Arts zdradziło nam zaskakująco wiele szczegółów na temat nadchodzącej produkcji.

Po pierwsze: Fabuła. Wiadomo już, że akcja Tiberium rozpoczynać się będzie w wieży, pozostałości po Trzeciej Wojnie Tiberiańskiej. W środku budynku Obcy planują zniszczenie naszej cywilizacji. Zadaniem gracza będzie odnalezienie kryształu Tiberium, który może zarówno sprowadzić na ludzkość zagładę, jak też ocalić ją przed najeźdźcą.

Electronic Arts potwierdza prace nad Tiberium

Po drugie: Mechanika. Gracz wcieli się w postać Ricardo Vegi, dowódcy małego oddziału. Jednak oprócz prostego kierowania swoim bohaterem, będzie mógł również zarządzać i dowodzić pozostałymi członkami oddziału.

Zobacz również:

  • Need For Speed Unbound - premiera, cena, lista samochodów! Zobacz, co już wiemy

Przedstawiciel EA, Chris Plummer powiedział, że produkcja tego typu gry będzie dla Electronic Arts wielkim wyzwaniem. Firma jest jednak gotowa aby mu sprostać. Ponoć przygotowania do rozpoczęcia prac nad Tiberium trwały prawie dwa lata.

Tyle jeśli chodzi o nowe informacje dotyczące gry. Warto dodać, że Tiberium ma się ukazać pod koniec 2008 roku na PC, PlayStation 3 oraz Xboxa 360.