Electronic Arts pozwane do sądu

Słynny producent oraz wydawca gier komputerowych, firma Electronic Arts, została pozwana do sądu. Sprawa dotyczyć ma naruszenia praw autorskich piosenki "Win With the Rebels" jakiego rzekomo EA miało się dopuścić.

Gerald Willis, kompozytor piosenki, oskarża Electronic Arts o pogwałcenie praw autorskich. Jego zdaniem piosenka została bezprawnie użyta w aż dziesięciu grach jakie wydał amerykański producent.

"Win With the Rebels" możemy usłyszeć w grach NCAA Basketball 2009, NCAA Football (2006, 2007, 2008, 2009), NCAA March Madness (2006, 2007, 2008) oraz NCAA Baseball (2206, 2007). Willis wnosi o odszkodowanie w wysokości 150 tysięcy dolarów za każde bezprawne użycie piosenki. Daje to zawrotną sumę 1,5 miliona dolarów amerykańskich (za 10 gier).

Piosenka wykonywana jest przez zespół uniwersytecki z Nevady - Las Vega. Artystom nie zostaną postawione jednak żadne zarzuty. Gerald Willis twierdzi, że nie byłoby to właściwe.

"Utwór w wykonaniu tego zespołu brzmi naprawdę dobrze. Po to właśnie ta piosenka została napisana, by ją grać. Nie mogę jednak tolerować użytku komercyjnego, bo nie jest on zgodny z przeznaczeniem tego utworu."


Zobacz również