Electronic Arts przyznaje się do tworzenia "śmiertelnie nudnych gier"

Szef EA, w wywiadzie dla Wall Street Journal, stwierdził, że jego firma "zanudza graczy na śmierć" tworząc coraz bardziej skomplikowane tytuły i kolejne niczym nie różniące się od poprzedników sequele.

Electronic Arts przyznaje się do tworzenia "śmiertelnie nudnych gier"

John Riccitiello uznał wydawane teraz gry za nudne lub zbyt skomplikowane. Według niego wydawcy powinni bardziej skupić się na produktach dla przeciętnego gracza. "Zanudzamy ludzi na śmierć i robimy gry przez które coraz ciężej przebrnąć" powiedział w wywiadzie dla WSJ.

Skrytykował on również producentów za skupianie się na robieniu sequeli. Według niego, kolejne części serii nie wnoszą praktycznie niczego nowego w stosunku do wcześniejszych wersji danego tytułu. Na koniec dodał, że aktualnie na rynku jest bardzo dużo dopiero co wydanych tytułów, które wyglądają jak produkty co najmniej zeszłoroczne.

Cieszymy się w redakcji, że ktoś z samego szczytu świata gier wreszcie oficjalnie przyznał się do czegoś, co było od dawna oczywiste. Swoją drogą, dość zabawny wydaje się być fakt, że te ostre słowa padły z ust szefa firmy, która stworzyła największego tasiemca w historii... The Sims...