Electronic Arts zaatakowane przez hakerów. Wypłynęło 780 GB danych

Electronic Arts padło ofiarą ataku hakerskiego. Napastnicy twierdzą, że udało im się ukraść 780 GB danych.

Hakerzy włamali się do wewnętrznych serwerów Electronic Arts. Twierdzą, że mają dostęp do wszystkich serwisów EA, dlatego domagają się zapłaty 28 milionów dolarów. W wyniku ataku wypłynęło 780 GB danych, w tym kod źródłowy silnika Frostbite czy klucze API i SDK niewydanej jeszcze Fify 2022. W sieci został opublikowany zrzut ekranu, przedstawiający całą listę wykradzionych danych.

Lista danych wykradzionych przez hakerów

Lista danych wykradzionych przez hakerów

Electronic Arts potwierdziło informacje o ataku, i aktualnie wraz z odpowiednimi służbami prowadzi dochodzenie, mające na celu ustalenie kto i w jaki sposób dopuścił się tego czynu. Zapewniono także, że dane użytkowników nie zostały naruszone i są w pełni bezpieczne. W oświadczeniu możemy też przeczytać, że skradziono tylko ograniczoną ilość kodu, co nie powinno mieć wpływu na gry oraz dalszą działalność EA.

Nie jest to pierwsza sytuacja, kiedy Electronic Arts pada ofiarą tego typu działań. Do tej pory udawało im się zawsze z takich kryzysów wychodzić bez szwanku. Miejmy nadzieję, że i tym razem będzie podobnie.

Zobacz także: Najlepszy antywirus 2021 - ranking top 10 antywirusów