Electronic Entertainment Expo 2003(E3)

14 maja w Los Angeles, oficjalnie rozpoczną się największe na świecie targi branży gier komputerowych E3. Podczas targów, które potrwają do 16 maja zarówno najwięksi potentaci w branży, jak i ci którzy stawiają pierwsze kroki na rynku będą prezentować i promować swoje najlepsze produkty.

Targom towarzyszą konferencje i warsztaty (12-15.05), podczas których najwybitniejsi przedstawiciele branży komputerowej będą się dzielić swoimi doświadczeniami i dyskutować nad przyszłością elektronicznej rozrywki. Jak co roku na targach zobaczymy pierwsze prezentacje najbardziej oczekiwanych produktów i zapowiedzi nowych hitów, które mogą odmienić świat elektronicznej rozrywki. Na targach będą prezentowane m.in. tak znakomite tytuły jak Doom III, Rome: Total War (Activision), Breed, Blitzkrieg (CDV), Commandos 3: Destination Berlin, Lara Croft Tomb Raider: The Angel of Darkness (Eidos), Battlefield 1942: Secret Weapons of WWII, SimCity 4 Rush Hour, The Sims 2 (EA) i wiele innych.

Tegoroczne targi będą znacznie większe od poprzednich i weźmie w nich udział ponad 400 wystawcówz całego świata, wśród których 163 będzie prezentować swe oferty na targach po raz pierwszy. Podczas E3Expo 2003 poznamy ponad 1350 nowych tytułów gier komputerowych, wśród których zdecydowana większość, bo 57 procent będzie przeznaczone na konsole, 28 procent na PC, a w pozostałych 15 procentach znalazły się gry przeznaczone na handheldy, telefony komórkowe oraz gry przeznaczone do rozgrywki w Internecie. Wśród tych wszystkich tytułów najwięcej będzie gier akcji (20 procent), sportowych (25 procent), RPG (12 procent) oraz strategii i gier przygodowych (po 8 procent).


Zobacz również