Electronics Arts odświeża klasyki?

Frank Gibeau, człowiek odpowiedzialny za zarządzanie seriami gier wydawanymi przez EA, w wywiadzie dla portalu CVG zdradził, że firma szykuje się do odświeżenia kilku klasycznych pozycji.

Electronics Arts jest właścicielem praw do kilku świetnie znanych graczom serii. Przez ostatnie lata można było spotkać się z zapowiedziami, że takie tytuły jak: Road Rash, Syndicate, Populus, Theme Park, Wing Comander, czy Alpha Centauri powrócą w nowej, dostosowanej do wymogów współczesnych graczy formie.

Najprawdopodobniej można liczyć na nową odsłonę strategii taktycznej Syndicate.

Frank Gibeau zdradził kilka szczegółów dotyczących całego planu przywrócenia blasku klasycznym, lecz lekko zapomnianym tytułom: "sama przeróbka ma nie ograniczać się wyłącznie do odświeżenia grafiki, lecz również skupiać się będzie na dostosowaniu rozgrywki do współczesnych standardów".

Screen z gry Syndicate - czy już niedługo zobaczymy tę grę w nowym wydaniu?

Screen z gry Syndicate - czy już niedługo zobaczymy tę grę w nowym wydaniu?

Podobne wypowiedzi padały z ust ludzi związanych z EA przez ostatnich kilka lat. Jednak tym razem pewne posunięcia firmy wskazują na to, że od słów przeszli do czynów. Już w lutym 2008 roku podpisano umowę o współpracy z twórcami gry FPS The Darkness (w międzyczasie przeczytajcie zapowiedź The Darkness 2), celem przemodelowania jednego z klasyków Electronics Arts. Dodatkowo, obie zainteresowane strony wykupiły w 2010 roku prawa do nazwy Syndicate.