Elektroniczne książki Time Warnera

Koncern medialny Time Warner w odpowiedzi na ofertę konkurencyjnego wydawnictwa Random House ogłosił listę 23 książek, które w formie elektronicznej udostępni na swoich firmowych stronach.

Przedstawiciele koncernu Time Warner oświadczyli, że ich oddział elektronicznych publikacji o nazwie iPublish.com udostępni we wrześniu br. 23 tytuły z oferty wydawniczej Time Warner w wersji elektronicznej do pobrania z Internetu.

Oświadczenie Time Warner nastąpiło dzień po ogłoszeniu przez Random House, wydawnictwo należące do niemieckiego koncernu medialnego Bertelsmann, listy 20 elektronicznych książek, które mają zostać udostępnione internetowej publiczności na początku roku 2001. Random House oferuje także specjalne "czytniki" służące do pobierania i odczytywania tekstu albo przenośne ekrany w kształcie tradycyjnej książki.

Na decyzję Time Warnera miał też wpływ sukces autora horrorów Stephena Kinga, który zignorował koncerny wydawnicze i udostępnił swą najnowszą powieść "The Plant" jedynie w formie elektronicznej w cenie 1 USD. Po kilku dniach liczba pobrań najnowszego dzieła mistrza horroru przekroczyła 152 tys.


Zobacz również