Elektroniczne nianie, kamery domowe, alarm domowy Prosty i Tani – chroń, opiekuj się i kontroluj

Monitoring wewnętrzny to nie tylko zabezpieczenie domu przed kradzieżą. Równie istotną funkcję, jeśli nawet nie ważniejszą, pełni sprzęt zoptymalizowany pod kątem opieki nad dziećmi, osobami starszymi czy zwierzętami pozostającymi w domu samotnie. Jaki sprzęt wybrać, by posiadał wszystkie niezbędne funkcje? Na co zwrócić szczególną uwagę? Poniżej przedstawiamy krótki przegląd urządzeń do monitoringu wewnętrznego ze szczególnym uwzględnieniem funkcji dedykowanych do opieki nad bliskimi.

Kamery IP z czujnikiem ruchu oraz elektroniczne nianie mają za zadanie zadbać o to, co jest najważniejsze z punktu widzenia wielu rodzin – bezpieczeństwo. Jest to szczególnie istotne w przypadku młodych rodziców, bo daje niezbędne chwile wytchnienia. Pełni nieocenioną rolę w przypadku osób chorych, które są na tyle samodzielne, że mogą zostać same w domu, ale ze względu na wiek istnieje ogromne ryzyko wypadku, który może zdarzyć się dosłownie w każdym momencie. Nieocenioną rolę spełni także w przypadku zwierząt czekających na swoich właścicieli, które można przywołać do porządku dzięki opcji zdalnego przesyłania komend głosowych.

Niania Elektroniczna ORLLO 500+

Ciekawą propozycją do monitoringu dzieci jest elektroniczna niania bezprzewodowa z dużym wyświetlaczem o chwytliwej nazwie Orllo 500+. Pierwsze atuty urządzenia widać od razu po wyjęciu z pudełka. Sprzęt dostępny jest w kolorze białym, dzięki czemu praktycznie zawsze wkomponujemy go w domowy wystrój. Dodatkowo, materiały wykorzystane do wykonania obudowy wydają się być wytrzymałe i solidne. Całość sprawia wrażenie estetycznego przedmiotu, który w żaden sposób nie zaburzy nam całościowej koncepcji wystroju.

Tym co rzuca się w oczy w elektronicznej niani Orllo 500+ jest także bardzo mała liczba przycisków zlokalizowanych na obudowie. Co więcej, każdy z nich jest także stosownie opisany obrazkiem oraz słowem-kluczem, który umożliwia szybkie zorientowanie się w jego funkcji. Efektem uproszczonego interfejsu jest niezwykle prosta obsługa. Dość powiedzieć, że sprzęt ten praktycznie nie wymaga jakiejkolwiek konfiguracji. Wystarczy włączyć kamerę oraz odbiornik sygnału z ekranem i naszym oczom ukaże się monitorowana osoba.

Warto także na chwilę zatrzymać się przy parametrach technicznych Orllo 500+. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, ta niania wideo służy do prowadzenia monitoringu w czasie rzeczywistym. Zestaw składa się z kamery rejestrującej obraz w wysokiej rozdzielczości oraz czytelnego, kolorowego wyświetlacza o wielkości 3,5 cala. Ekran został wyposażony również w baterię, która umożliwi bezproblemową, niemal dwugodzinną pracę bez podłączenia do prądu. Całkowite zużycie energii jest dodatkowo optymalizowane dzięki możliwości wygaszenia ekranu (służy do tego dedykowany przycisk zlokalizowany w ramce monitora).

Atutem elektronicznej niani Orllo 500+ jest maksymalna możliwa odległość pomiędzy kamerą, a monitorem. Zgodnie z deklaracją producenta jest to aż do 300 metrów na otwartej przestrzeni, jednak w warunkach domowych, gdzie obecne są ściany oraz meble tłumiące sygnał, efektywny zasięg może być mniejszy. W przypadku Orllo 500+ warto także wspomnieć o innych ciekawych funkcjach dodatkowych: dwukierunkowej komunikacji głosowej (zarówno my słyszymy osobę monitorową jak również możemy do niej mówić), możliwości zagrania jednej z trzech wybranych kołysanek, 4 kanałach transmisyjnych (opcja podłączenia do czterech kamer w jednym momencie) oraz czujnika temperatury, który na bieżąco przekazuje informacje o liczbie stopni znajdujących się w monitorowanym pokoju.

Na uwagę w niani Orllo 500+ zasługuje także tryb nocny. Kamera wyposażona jest w osiem diod emitujących światło podczerwone o zasięgu do 10 metrów, dzięki czemu możliwe jest rozświetlenie monitorowanego dziecka nawet w całkowicie zaciemnionym pokoju.

Niania elektroniczna Orllo 500+ dostępna jest na oficjalnej stronie producenta w cenie 387 PLN. Prócz kamery i monitora, w pudełku znajdziemy także zasilacz sieciowy do kamery oraz ładowarkę do monitora. https://orllo.pl/elektroniczne-nianie.html

Orllo Baby-Care

Orllo Baby-Care to nieco bardziej zaawansowana elektroniczna niania. Podobnie jak w przypadku Orllo 500+, także w tym modelu mamy podgląd i podsłuch monitorowanego pomieszczenia w czasie rzeczywistym. W skład zestawu wchodzi 3,5-calowy kolorowy wyświetlacz emitujący obraz w rozdzielczości 320 x 240 pikseli oraz kamera rejestrująca obraz jakości 640 x 480 pikseli i wyposażona w obiektyw z przesłoną F/2.8 o kącie widzenia 60 stopni. Ponadto, producent wyposażył kamerę w 9 diod emitujących światło podczerwone (zasięg do 10 metrów), dzięki czemu możliwe jest rejestrowanie obrazu także w nocy.

Orllo Baby-Care jest sprzętem ładnie wykonanym, bardzo dobrze komponującym się z resztą otoczenia. Urządzenie jest niezwykle proste w konfiguracji – wystarczy jedynie włączyć kamerę oraz monitor, a sprzęt automatycznie rozpocznie transmisję. W przypadku chęci podłączenia dodatkowych kamer (niania może jednocześnie obsługiwać do czterech), po ich włączeniu wystarczy jedynie wcisnąć na monitorze przycisk odpowiedzialny za funkcję parowania.

Jedną z bardziej istotnych funkcji jest możliwość komunikacji w obie strony. Oznacza to, że mamy możliwość zarówno podglądania i nasłuchiwania monitorowanej osoby jak również mówienia do niej. Jest to szczególnie istotne przy opiece nad dzieckiem, kiedy bardzo często wystarczy wypowiedzieć kilka słów, by nasz maluch uspokoił się i zapadł w dalszą drzemkę. W podobny sposób możemy otoczyć opieką osobę starszą, chorą. Prócz tego Orllo Baby-Care wyposażony został w takie funkcje jak możliwość odtworzenia jednej z 3 kołysanek, opcję podłączenia do 4 kamer w jednym momencie, kontrolę temperatury w monitorowanym pomieszczeniu, czujnik zmierzchu czy zoom cyfrowy. Podobnie jak w przypadku wideo niani Orllo 500+, Baby Care ma do 300 metrów zasięgu mierzonego na otwartej przestrzeni.

W odróżnieniu od Orllo 500+, niańka Baby Care otrzymała baterię zarówno w kamerze jak i monitorze. Co ciekawe, sam wyświetlacz może na niej funkcjonować przez około cztery godziny, a kamera około dwie godziny bez pod łączenia do prądu. Kamera Orllo Baby Care jest obrotowa czyli na ekranie możemy ustawić sobie dowolny kąt widzenia Oszczędzaniu energii dodatkowo sprzyja funkcja automatycznego wygaszania ekranu, która aktywuje się zawsze gdy kamera nie rejestruje żadnego dźwięku czy ruchu. Warto wspomnieć, że urządzenie posiada także opcję ustawienia alarmu, który automatycznie aktywuje się po 2, 4, lub 6 godzinach.

Orllo Baby-Care posiada także dwie, unikalne funkcje wyróżniające kamerę wśród innych produktów konkurencyjnych. Pierwszą z nich jest funkcja VOX umożliwiająca aktywowanie urządzenia głosem, drugą zaś technologia Orllo Noise Defender odpowiedzialna poprawę jakości transmisji.

Orllo Baby-Care dostępna jest na oficjalnej stronie producenta w cenie 484 PLN.

Obie elektroniczne nianie są dostępne https://orllo.pl/elektroniczne-nianie.html

Kontroluj cały dom - kamery IP do monitoringu wewnętrznego

Analizując temat elektronicznych nianiek wideo oraz urządzeń do monitoringu wewnętrznego nie sposób nie wspomnieć o bezprzewodowych kamerach IP. Dość ciekawą ofertę w tym segmencie posiada firma Orllo, szczególnie jeśli poszukujemy sprzętu z atrakcyjnej półki cenowej.

Cechą wyróżniającą kamery IP WiFi marki Orllo jest bezpłatna aplikacja na urządzenia mobilne oraz PC dostępna w języku polskim. Za jej pośrednictwem możliwe jest obserwowanie obrazu z nawet 81 kamer zsynchronizowanych z urządzeniem. Sam podgląd może prowadzić do czterech użytkowników w jednym momencie. Przyjrzyjmy się zatem kilku wybranym urządzeniom z ciekawej serii NV.

Orllo NV900 PRO

Kamera domowa Orllo NV900 PRO to ciekawe rozwiązanie do monitoringu wewnętrznego, które w szczególności świetnie sprawdzi się jako rodzaj alarmu domowego czy elektronicznej niani do dzieci, osób starszych wymagających ciągłej kontroli ze względu na stan zdrowia czy zwierząt Obraz z kamery IP możemy zobaczyć w czasie rzeczywistym na swoim smartfonie lub nagrać go na karcie SD, na komputerze czy nagrywarce. Kamery ip Orllo umożliwiają nagrywanie obrazu na karcie sd128gb co starcza nam na 21 dni nagrań. Kamera ip z czujnikiem ruchu wyśle nam alarm w momencie wykrycia ruchu na naszego smartfona czy komputer. Urządzenie to zostało wyposażone w przetwornik CMOS 1/3" 2.0 Mpix 1080P, a zatem rejestruje obraz w rozdzielczości FHD 1920x1080p. Umożliwia to ujrzenie i rejestrację niezwykle szczegółowego obrazu zarówno w dzień jak i w nocy (dzięki 12 diodom IR, automatycznym przełączaniu pomiędzy trybami dzień/noc oraz technologii Dual Filter ICR).

Orllo NV900 PRO została dodatkowo wyposażona w szklany obiektyw o jasności F/1.4, obrotową głowicę o zakresie ruchu 355° w poziomie i 120° w pionie, moduł do bezprzewodowej łączności WIFI 3dBi oraz kodowanie H.264 AVI (szybkość do 15 klatek na sekundę). Dodatkowymi atutami tej kamery IP są możliwość automatycznego nagrywania materiału na kartę micro SD czy też wsparcie standardu Onvif.

Orllo NV900 PRO dostępna jest w cenie 435 złotych. Zainteresowanych większą ilością informacji zapraszamy na oficjalną stronę producenta tej kamery.

Orllo NV600 PRO

Orllo NV600 PRO stanowi nieco tańszą alternatywę dla opisywanego wyżej modelu oznaczonego numerem NV900. Sprzęt ten rejestruje obraz w rozdzielczości Super HD 1280 x 960 pikseli i 25 klatkach na sekundę, a sam obiektyw posiada kąt widzenia do 60 stopni. Producent urządzenia zaimplementował w nim także 10 diod IR, które doskonale sprawdzą się w podczas nagrywania obrazu w nocy. Do dyspozycji użytkowników oddano także 128 GB pamięci wewnętrznej Kamerka domowa NV600 PRO, podobnie jak wszystkie modele z serii obsługuje karty pamięci do 128GB.

Cechami szczególnymi kamery IP Orllo NV600 PRO są funkcje dodatkowe. W szczególności warto wymienić technologię Orllo Noise-Defender odpowiedzialną za redukcję szumów, wsparcie standardu ONVIF (możliwość podłączenia nagrywarki), dwukierunkową komunikację głosową, powiadomienia alarmowe czy dedykowane tryby pracy urządzenia dla dnia oraz nocy.

Ostatnia z wymienionych funkcji działa dzięki wbudowanemu mechanicznemu filtrowi ICR znajdującemu się w kamerze. Sprzęt automatycznie przełącza się z trybu kolorowego na czarno-biały rozpoznając zmiany w natężeniu światła. W dzień filtr znajduje się przed przetwornikiem blokując zakłócające promieniowanie IR, natomiast w nocy zostaje odsunięty tak, aby światło docierało do przetwornika. W ten sposób znacznie zwiększa się czułość kamery w trybie nocnym, a w trybie dziennym poprawia się kontrast i odwzorowanie barw.

W zestawie Orllo NV600 PRO, prócz samej kamery ip, znajdziemy także kabel sieciowy, śruby montażowe, uchwyt do mocowania na ścianę lub sufit oraz ładowarkę sieciową. Urządzenie w oficjalnym sklepie producenta zostało wycenione na 290 PLN.

Orllo NV300 PRO

Kamera bezprzewodowa Orllo NV300 PRO to najbardziej ekonomiczna z wymienionych w tym artykule kamer IP do monitoringu wewnętrznego. Urządzenie rejestruje obraz w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli (HD) i jest wyposażone w szklany obiektyw o jasności F/1.4. Obraz nagrywany jest z prędkością 25 FPS-ów i kodowany z wykorzystaniem bibliotek H.264 AVI.

Wśród ciekawszych funkcji Orllo NV300 PRO warto wymienić możliwość nagrywania obrazu w nocy (dzięki wbudowanym 12 diodom IR oraz filtrowi ICR), obsługę kart pamięci do 128GB, opcję dwukierunkowej komunikacji głosowej, wsparcie standardu ONVIF (możliwości podłączenia nagrywarki, powiadomienia alarmowe, technologię Orllo Noise-Defender odpowiedzialną za redukcję szumów oraz opcję automatycznego dostosowania balansu bieli, kontrastu i ekspozycji.

W zestawie z kamerą znajdziemy kabel sieciowy, uchwyt do mocowania na ścianie i suficie , dwie sztuki wkrętów mocujących oraz zasilacz. Urządzenie dostępne jest w cenie 230 PLN.

Kamery IP WiFi oraz podgląd na żywo z kamer można obejrzeć https://orllo.pl/kamery-ip.html