Elektroniczne ulepszacze - żebyś się nie przemęczał

IEPlus 1.4 (FR)

Internet Explorer nie spełnia do końca twoich oczekiwań? Oczekujesz większej liczby funkcji, ale jednocześnie nie chcesz przesiadać się na alternatywną przeglądarkę internetową? Wypróbuj ciekawy dodatek o nazwie IEPlus. Oferuje on imponujący zestaw usprawnień pogrupowanych w siedmiu kategoriach: ogólne usprawnienia IE, blokowanie reklam, przeciąganie, gesty myszy, wtyczki, skróty URL oraz ochrona prywatności. MUsimy przyznać, że IEPlus wprowadza do Internet Explorera rozwiązania, których już dawno poszukiwaliśmy.

Elektroniczne ulepszacze - żebyś się nie przemęczał

Panel konfiguracyjny dodatku IEPlus dla przeglądarki Internet Explorer. Poszczególne przyciski po lewej stronie aktywują osobne panele ustawień różnych funkcji.

Dla przykładu warto wspomnieć o funkcji Crash Recovery, której zadaniem jest przywoływanie ostatnio przeglądanych stron WWW na wypadek awarii przeglądarki. Rozwiązanie to przydaje się w codziennej pracy i oszczędza czas potrzebny na odszukanie adresów URL witryn, z których korzystałeś w poprzedniej sesji. IEPlus współpracuje zarówno ze starszymi wersjami Internet Explorera (5.5, 6.0), jak i z najnowszą edycją, czyli 7.0.

Informacjehttp://ieplus.shendoo.com/index_en.htm

Miro 1.0 (OS)

Miro znany dawniej pod nazwą Democracy Player, to znakomity odtwarzacz wideo zaprojektowany również z myślą o oglądaniu internetowej telewizji. Oczywiście, możesz do niego zaimportować całą swoją bibliotekę wideo, jednak prawdziwa zabawa zaczyna się dopiero po wejściu w świat internetowych kanałów telewizyjnych. Wbudowany w Miro przewodnik po różnych kanałach tematycznych ułatwia poruszanie się po zasobach. A nie są one małe. Obecnie w bazie znajduje się ponad 1500 kanałów TV o różnej tematyce. Poza własną biblioteką, aplikacja może również pełnić funkcję wyszukiwarki klipów na internetowych serwisach wideo, takich jak YouTube, czy Google Video.

Elektroniczne ulepszacze - żebyś się nie przemęczał

Internetowa telewizja w zasięgu ręki. Dzięki wygodnemu systemowi zakładek po lewej stronie, nawigacja po rozbudowanych zasobach nie powinna sprawiać problemu.

Jeśli chcesz, możesz również pobierać klipy na twardy dysk za pomocą tej aplikacji. Odtwarzacz Miro może się pochwalić kilkoma przydatnymi funkcjami, spośród których warto wymienić obsługę protokołu BitTorrent. Możesz go zatem potraktować jako typowego klienta P2P.

SparkleXP 0.4 (OS)

Szybkość pracy w systemie operacyjnym Windows XP momentami pozostawia wiele do życzenia, tym bardziej w sytuacji, kiedy aktywnie korzystamy z wielu narzędzi jednocześnie, stopniowo powiększając listę zainstalowanego oprogramowania. Jeśli zaczynasz odczuwać, że twój komputer zwalnia, zalecamy skorzystanie z wyspecjalizowanej aplikacji, która przeprowadzi optymalizacje systemu operacyjnego. SparkleXP jest przykładem narzędzia, które pracę w Windows XP może usprawnić.

Elektroniczne ulepszacze - żebyś się nie przemęczał

Oto lista składników oraz funkcji, które SparkleXP umieści w nowym profilu sprzętowym i spróbuje zoptymalizować pracę całego systemu operacyjnego.