Elektronika ma się dobrze

Prezes firmy Daewoo Electronics oświadczył, iż bankructwo samochodowej części koncernu nie będzie miało wpływu na działalność spółki produkującej sprzęt elektroniczny.

Firma JTT w odpowiedzi na pojawiające się wątpliwości dotyczące przyszłości firmy Daewoo Electronics przedstawiła otwarty list, w którym informuje, iż w zakresie dystrybucji produktów tego przedsiębiorstwa nic się nie zmieni i pozostaną one w sprzedaży na polskim rynku.

"9 listopada bieżącego roku ogłoszono upadłość Daewoo Motor, jednej z 12 spółek wchodzących w skład Daewoo Group. Trudności samochodowej części koncernu nie powinny mieć wpływu na działalność pozostałych firm, w tym Daewoo Electronics. Co więcej, Daewoo Electronics jest uważana za firmę odnoszącą największe sukcesy w procesie restrukturyzacji koncernu" - powiedział prezes Ki-Hyung Chang.

JTT Computer, które jest jednym z największych partnerów koreańskiej firmy w Polsce, poinformowało, iż nie będzie żadnych zakłóceń w sprzedaży monitorów komputerowych Daewoo. "Samochody upadły, ale monitory mają się dobrze. I nadal będziemy je oferować na polskim rynku" - powiedział Błażej Miernikiewicz, przedstawiciel JTT.


Zobacz również