Elements of War - zostań władcą klimatu

- W grze przedstawione zostały trzy frakcje: The Patriots (grupa utworzona w celu ratowania Stanów Zjednoczonych), Ravens (chcą zagarnąć bronie korzystające z "żywiołów" i pełnią funkcję "złych" w całej rozgrywce) oraz European Expeditionary Force (Europejski Korpus Ekspedycyjny), który przybywa z odsieczą Patriotom. Europejczykami nie będzie można grać. Mają oni inne rzeczy do roboty. Zajmują się "Projektem Aquaris", którego celem jest kontrola klimatu.

- W przeciwieństwie do większości strategii czasu rzeczywistego, Elements of War skupia się na rozgrywce dla jednego gracza. Nie znajdziemy tu trybu multiplayer. Gra oferować ma około 20 godzin gameplay'u.

- Elements of War składa się z 12 misji toczących się na 12 różnych mapach. Dostępnych ma być około 40 jednostek, które reprezentować mają siły amerykańskie, francuskie, niemieckie i rosyjskie.

Elements of War - zostań władcą klimatu

W Elements of War nie zabraknie również konwncjonalnych sił wojskowych

- Podobnie, jak w grze Battlefield: Bad Company, tak również i w Elements of War będzie można zniszczyć każdy budynek zlokalizowany na mapie. Wrogi snajper zaczaił się na szczycie kościoła? Zniszcz budynek za pomocą kilku czołgów. Potem możesz nawet wykorzystać gruzy jako osłonę.

- Programiści z Lestra Studio dołożyli wszelkich starań, by wszystkie detale prezentowały się na jak najwyższym poziomie. Billboardy wyglądają niemal tak jak w rzeczywistości. Reszta elementów upiększających otoczenie również robi niesamowite wrażenie.

Punkt w cyklu developerskim: Wersja alfa. Kalypso planuje dystrybucję cyfrową i pudełkową jeszcze w tym roku. Cena detaliczna ustalona została na niespełna 40 dolarów.

Moim zdaniem: Podobają mi się niektóre pomysły, które zobaczyłem w Elements of War. Nadal bardzo ważny jest dla mnie tryb dla jednego gracza. Martwić może jedynie fakt całkowitego braku trybu multiplayer. Zobaczymy jednak jak całość prezentować się będzie w dniu premiery.

Autor: Jason Wilson

Tłumaczenie:# Tomasz Koralewski