Elements of War - zostań władcą klimatu

Elements of War to ciekawa strategia czasu rzeczywistego, w której możemy... kontrolować zjawiska atmosferyczne. Premiera już niedługo, tymczasem prezentujemy najciekawsze elementy nadchodzącej produkcji.

O czym mówimy: o Elements of War, strategii czasu rzeczywistego od rosyjskiego producenta Lesta Studio i niemieckiego wydawcy Kalypso.

Gdzie widzieliśmy: Przedstawiciel Kalypso, Ted Brockwood, zaprezentował grę naszym kolegom zza oceanu.

Co powinniście wiedzieć:

- Elements of War rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych, w "niedalekiej przyszłości". Ludzkość bawi się w tzw. "Czarodziejów od Pogody". Wszystko to możliwe jest oczywiście z wykorzystaniem zaawansowanej technologii. Nieoczekiwany wypadek powoduje jednak stworzenie ogromnego cyklonu, który pustoszy Amerykę.

- W Elements of War zaprezentowano sześć "żywiołów" oraz wiele broni nowej generacji, które mogą oddziaływać na siły przeciwnika i je niszczyć. "Aurora" to specjalne urządzenie, którego działanie powoduje impulsy elektromagnetyczne wyłączające czołgi i inne pojazdy. "Tartarus" natomiast odpowiada za tworzenie trzęsień ziemi, które skutecznie neutralizują jednostki naziemne. Dla odmiany, statki powietrzne "Fireball" mogą generować ogromne burze z piorunami kulistymi.

- Uważaj na swoje jednostki (żołnierzy) kiedy jednocześnie korzystasz z "żywiołów" - są to bronie o określonym obszarze działania i jeśli zagapisz się na chwilę może się zdarzyć, że stracisz sporą część własnej armii. Podczas pokazu byliśmy świadkami takiej pomyłki. Jej skutkiem było kilkanaście zniszczonych i wyłączonych z działania czołgów.