Elementy pochodzące z iPada Air 2 od Apple na zdjęciach

Jeśli Apple nie zrobi nam niespodzianki, to już za kilka dni zaprezentowany zostanie nowy tablet firmy z Cupertino. W sieci pojawia się coraz więcej informacji o tym, jak iPad Air 2 ma wyglądać oraz z jakich podzespołów będzie zbudowany.

iPad Air drugiej generacji wedle licznych źródeł ma zostać zaprezentowany na konferencji Apple, która odbędzie się już 16-go października. Jak zwykle firma Tima Cooka nie komentuje żadnych plotek, przecieków i doniesień na temat swoich produktów. Tych pojawiło się już mnóstwo i większość z nich potwierdza te same informacje.

Jeśli wierzyć plotkom nowy iPad Air ma być nieco cieńszy i lżejsze od poprzednika. Design urządzenia nie zmieni się zbytnio, ale inny kształt ma mieć kratka skrywająca głośniki. Nowością w tablecie Apple ma być zastosowanie znanego z telefonów producenta z Cupertino czytnika linii papilarnych o nazwie Touch ID.

Na to, że firma Tima Cooka faktycznie planuje wprowadzić do tabletu iPad Air drugiej generacji skaner odcisków palców Touch ID wskazują nowe zdjęcia pochodzące ze strony apple.club.tw. Osoba odpowiedzialna za ich upublicznienie twierdzi, że na fotografiach widać elementy będące częściami nowego tabletu Apple.

Wśród widocznych na zdjęciach podzespołów można wyróżnić płytę główną, przedni panel urządzenia, przełącznik sterowania głośnością oraz przewód Touch ID. Nie mamy jak zwykle pewności, że zdjęcia są autentyczne, ale zastosowanie przez Apple czytnika linii papilarnych w tablecie ponad rok od premiery iPhone’a 5s, w którym Touch ID pojawił się po raz pierwszy, wydaje się bardzo prawdopodobne.

źródło: apple.club.tw